Zespół 21 Gramm prezentuje funkowo-rockowy utwór “Funky Riff” [RECENZJA]

“Funky Riff”, czyli premierowy utwór bydgoskiego zespołu 21 Gram to idealna propozycja dla miłośników funkowej energii z namiastką rockowej zadziorności. Do singla powstał teledysk.

Nowy utwór “Funky Riff” zespołu 21 Gramm buja od pierwszych dźwięków, opartych na funkowej energii i klasycznie prezentującej się rockowej przystępności. Kompozycja rozwija się jednak w nieoczywistym kierunku, nabierając znacznie więcej rozmachu. Przyciąga więc uwagę coraz mocniej rozbudowany rytm, ale także brud alternatywnego brzmienia. Całość jednak wciąż jest niezwykle stylowa, a szlachetnego wymiaru dodaje wokal Kacpra Andrzejewskiego, który charakteryzuje się przyciągającym uwagę, soulowym feelingiem. Sam początek tej propozycji przywołuje wspomnienia minionych lat i budzi skojarzenia z nieodżałowanym zespołem Poluzjanci.

fot. materiały prasowe

Inspiracje 21 Gramm sięgają jednak znacznie dalej, o czym świadczy chociażby mocniejsze zaznaczenie energii gitarowej. Do tego dochodzi pozytywny vibe, czy też mówiąc szerzej – pozytywne wibracje, które rządzą w tej niezwykle sprawnie poprowadzonej piosence. Jest w tym też namiastka przebojowości, ale niebudzącej skojarzeń z dzisiejszym mainstreamem. Ten numer to doskonałe wyczucie klimatu, ale także umiejętność podkreślenia własnego temperamentu. Przy tym mamy do czynienia z lekkością i po prostu dobrą zabawą, która rozbujała “Funky Riff” we właściwym kierunku. Nieco lepsza produkcja oraz mocniejsze zarysowanie instrumentów mogłoby nadać jeszcze większego rozmachu całości, ale i tak jest bardzo dobrze. Na jednym przesłuchaniu się nie kończy.

*****

“Funky Riff to numer pozytywny, nastrajający na imprezowe letnie fale. Będzie idealny na szalone wieczory dla fanów funkowego groove’u, gitarowych brzmień i soulowego wokalu. Check this out!” – jak informuje zespół

21 Gram wraz z ekipą Waverunners stworzyli vintage’owy klip, który doskonale oddaje funkowy vibe numeru.

Zespół składa się z czterech przyjaciół, którzy poznali się na studiach muzycznych w Bydgoszczy.

Ich inspiracje są naprawdę szerokie, jednak można zauważyć tendencje funkowo-rockowe, w których to organiczne brzmienie zespołu oraz rola gitar stanowią podporę dla energicznego i niezwykle zdolnego wokalisty Kacpra Andrzejewskiego. Starają się wybierać to, co najlepsze z oldschoolowych klasyków rocka i funku, jednak ubierają to w “dzisiejsze” formy i brzmienia.

Słuchaj “Funky Riff” w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/21GramFunkyRiff/

*****

Skład zespołu:

Kacper Andrzejewski – wokal Kuba Kowalczyk – gitara Filip Dzierżawski – gitara basowa Mateusz Krawczyk – perkusja Michał Szlempo (gościnnie) – instrumenty klawiszowe

 

Leave a Reply