Szymon Tokarski debiutuje utworem “Przyjaźni moc”

„Przyjaźni moc” to debiutancki singiel 11-letniego Szymona Tokarskiego, laureata festiwali i konkursów muzycznych, uczestnika czwartej edycji programu The Voice Kids. Do piosenki powstał teledysk.

Piosenka została nagrana przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teen Records. Kompozytorem piosenki jest Tomasz „Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych. Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla, zdjęć oraz teledysku.

fot. Sebastian Płatek

„Przyjaźni moc” to piosenka opowiadająca o relacjach międzyludzkich, gdzie przyjaźń oraz czynienie dobra są podstawą  świata widzianego oczami dziecka.

Do piosenki powstał teledysk, do którego zdjęcia powstały w rodzinnych stronach Szymka m.in. w miejscowości Piaski, w Zamku w Gutowie czy  Pałacu Bagatela w Czekanowie. Gościnnie w teledysku pojawiają się przyjaciele Maksymilian Belniak i Kornel Łakomy z którymi Szymon występował w Bitwach w programie The Voice Kids.

Szymon jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Od dwóch lat uczy się gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Jednak największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu.

Swój warsztat wokalny doskonali od czterech lat pod okiem Pani Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”. Jednym z największych dotychczasowych wyróżnień dla Szymona to w 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent oraz udział w programie telewizyjnym czwartej edycji The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym zaprezentował „Bananowy song” grupy VOX. W lipcu 2021, Szymon otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej.

Debiutancki singiel Szymona „Przyjaźni moc” to kolejna produkcja labelu Kids & Teen Records, który wcześniej wyprodukował takie utwory jak „Świat ze snu”, „Jak w niebie” Eryka Waszczuka „Bądź przy mnie” Kuby Krajkowskiego, „Szyfr” Oliwii Kopiec czy „Oszukać czas” Asi Janc. Piosenki znalazły uznanie wielu dziennikarzy muzycznych i trafiły na playlisty kilku rozgłośni radiowych.

*****

 Autorzy singla:

Tomasz “Konfi” Konfederak – songwriter, gitarzysta i producent. W latach 2000ych stał na czele zespołu Ha-Dwa-O! (cztery albumy nagrane dla wytwórni Sony Music Polska), lansując takie przeboje jak: „Zatrzymaj mnie”, „Sen o samotności”, Magia Świat” czy „Tylko bądź. Odpowiedzialny za sukcesy Sarsy i Kasi Popowskiej będąc autorem bądź  współautorem takich przebojów jak “Naucz mnie”, “Zapomnij mi”, “Indiana” pochodzące z debiutanckiej płyty „Zapomnij mi” Sarsy oraz “Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej. Ma na swoim koncie Diamentową, Platynową oraz dwie Złote Płyty.

 Josh Harris – amerykański producent i inżynier dźwięku znany ze współpracy z Sealem, The Killers oraz Jamsem Murphy z LCD Soundsystem. Autor muzycznych opraw stacji tv: MTV, VH1, NBC, ABC, USA Network. Ma na swoim koncie, jako inżynier dźwięku, nominacje do nagrody Grammy za remix „Orpheus” z repertuaru Sergio Mendesa.

 Sebastian Płatek – autor tekstów, twórca i właściciel muzycznych serwisów informacyjnych netfan.pl oraz netfankids.pl. Były manager Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids.

 Informacje o labelu Kids & Teen Records:

Kids & Teen Records – wytwórnia i management pozwalające dzieciom jak i nastolatkom na realizację swoich muzycznych pasji na poziomie profesjonalnym. To wytwórnia rozrywkowa dla dzieci i całej rodziny, która dostrzega wielki potencjał rynku rodzinnego, niewykorzystanego do tej pory w sposób profesjonalny. Kids & Teen Records wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom widząc, jak na przestrzeni kilku lat, obfituje on w wiele młodych talentów, które swoimi umiejętnościami wokalnymi dzielą się na deskach programów typy „The Voice Kids” czy „Must Be The Music” i wielu festiwalach dziecięcych.

 

fot. Sebastian Płatek

Jedna odpowiedź do “Szymon Tokarski debiutuje utworem “Przyjaźni moc””

Leave a Reply