Sadowsky i Grzegorz Wilk w utworze “Tylko tyle mi wystarczy” [RECENZJA]

Kolejna, muzyczna propozycja od Sadowsky’ego. Tym razem Robert Sadowski, kompozytor i producent muzyczny zaprosił do swojego projektu znakomitego wokalistę Grzegorza Wilka, czego efektem było nagranie utworu “Tylko tyle mi wystarczy”.

Sadowsky to esteta, który przywiązuje dużą wagę do samej formy piosenki. Melodia stanowi najważniejszą część piosenki Roberta Sadowskiego, która w jego produkcjach musi mieć silnie określone miejsce, będąc głównym filarem piosenki. Tak też jest w nowej propozycji artysty zatytułowanej “Tylko tyle mi wystarczy”, w której gościnnie pojawił się jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów – Grzegorz Wilk. To on nadał temu popowemu, lecz jakże szlachetnemu utworowi wyrazistości i dodatkowej jakości.

fot. materiały prasowe

Sama kompozycja oparta jest na brzmieniu żywego instrumentarium, podkreślającego interpretację i przekaz Grzegorza. Do tego dochodzi doskonała aranżacja, uwypuklająca brzmienie pianina (za którym usiadł sam kompozytor i producent) oraz instrumentów smyczkowych (skrzypce, altówka, wiolonczela). Sadowskiemu nie tylko udało się stworzyć wartościową piosenkę, ale nadał jej także eleganckiego sznytu oraz dramatyzmu, który uwypukla emocje w niej ukryte. Dynamika kompozycji sprawia, że w finalnym odbiorze staje się ona mocno angażująca, a także niezwykle ciekawa dla odbiorcy. Budzi podziw sprawność, z jaką producent połączył wszystkie pomysły w spójną całość. “Tylko tyle mi wystarczy” to klasyczna piosenka z ponadprzeciętną istotnością.

*****

Tekst autorstwa Joanny Sabo i melodyjna muzyka Roberta Sadowskiego sprawiają, że „Tylko tyle mi wystarczy” ma szansę stać się hitem 2021 roku. Wyjątkowa aranżacja utworu, do której Sadowsky zagrał dwie swoje jakże charakterystyczne solówki sprawia, że utwór jest ciekawy, niepowtarzalny i dojrzały w swoim gatunku.

Producent Sadowsky zaprosił do tego projektu znakomitych muzyków m.in.: Kubę Frydrycha – gitary, Tomka Zielińskiego – bass, Maksymiliana Mińczykowskiego – perkusja. Do utworu powstał emocjonujący teledysk, a większa część zdjęć do klipu powstała na dachu szpitala powiatowego w Międzychodzie, w województwie wielkopolskim.

Pochodzący z Opola wokalista Grzegorz Wilk działa na scenie muzycznej już od wielu lat. W swoim artystycznym dorobku ma aż 15 płyt. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady, takimi jak: Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Alicja Majewska, Leszek Możdzer, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Krawczyk czy Piotr Rubik. Grzegorz Wilk to także doświadczony wokalista najpopularniejszych programów rozrywkowych, najbardziej pamiętany z: „Jaka to Melodia” w TVP1, “Szymon Majewski Show” w TVN czy „Twoja twarz brzmi znajomo” – Polsatu. Na początku swojej kariery był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, laureatem wielu programów telewizyjnych („Szansa na sukces”, „Droga do Gwiazd”) jak i międzynarodowych konkursów.

*****

„I tylko tyle mi wystarczy dziś,
gdy wciąż mijamy się bez słowa
co noc o tobie tworzę nowe sny
czy los przestanie z nas żartować…”

 

Leave a Reply