Paragun powraca z nowym singlem! Posłuchaj utworu “Drzazgi”

“Drzazgi” to premierowy utwór zespołu Paragun, który ma na koncie współpracę ze światowej klasy muzykiem Edwinem Collinsem. To także nowy rozdział w działalności zespołu, będący zapowiedzią ich kolejnej płyty.

Paragun (wcześniej Redford) to grupa przyjaciół z południa Polski, którzy parę lat temu postanowili założyć zespół. Mają oni za sobą długą, ciekawą historię. Zespół zagrał wiele koncertów, m.in. z czołową polską artystką Sarsą, z Rayem Wilsonem – wokalistą grupy Genesis, z zespołem Perfect, Grzegorzem Turnauem, przed ponad półtoratysięczną widownią w Krynicy Zdrój i wiele innych. Brali udział w Festiwalu Supportów 2017, gdzie doszli do półfinału. Ich piosenki były emitowane w rozgłośniach krajowych oraz brytyjskich.

fot. materiały prasowe

Największym ich dotychczasowym przedsięwzięciem jest zarejestrowany w Szkocji 12-piosenkowy album wyprodukowany i sfinansowany przez Edwyna Collinsa – światowej klasy muzyka, producenta i twórcy wielkiego hitu “A Girl Like You”. 

“They’re talented, and not easy to categorise – a very good thing. But the best thing is the quality of the song-writing” – Edwyn Collins  

Po nagraniach w Szkocji, zespół wyjechał do Anglii, gdzie ich kariera nabierała tempa, zespół grał koncerty, pisały o nich brytyjskie portale, grali nawet na wielkim finale konkursu organizowanego przez “Isle of Wight Festival” w 2019 roku oraz jednym z największych festiwali muzyki w Londynie – Hanwell Hootie. Niestety pomimo wielu sukcesów i rozwijającej się karierze w Anglii, z przyczyn prywatnych musieli wrócić do Polski. Następnie przyszedł COVID, a z nim brak koncertów i brak motywacji do kolejnych działań. 

WIELKI POWRÓT! 

 Z nową nazwą, z zupełnie nową muzyką, wracają i próbują sił na polskim rynku muzycznym z polskimi utworami. Na razie wypuścili pierwszy singiel, ale cała płyta, nagrana w jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce jest w trakcie miksowania. Również trwają prace nad wspomnianą wyżej płytą nagraną u Edwyna Collinsa. Szykuje się dużo świetnej muzyki! Chłopaki wracają ze zdwojoną siłą, gotowi do działania i koncertowania!

Przez ostatni rok ciężko pracowali nad nowymi piosenkami i mają nadzieję, że przypadną do gustu tak jak ich poprzednie utwory. Ich angielskie piosenki były w klimacie muzyki alternatywnej oraz pop-rock, a obecnie singiel, jak i nadchodząca polska płyta jest w klimacie pop, indie rock, pop elektroniczny.

*****

Skład zespołu:
Dominik Dudek – wokal, gitary, piano, teksty
Kajetan Pietrzak – perkusja, elektronika, sample, back wokal
Mateusz Kotkowski – gitara, piano, back wokal

 

fot. okładka singla

Leave a Reply