Laureat nagrody Fryderyk 2021. Baasch zapowiada album z remixami

Minął rok od premiery albumu „Noc” Baascha. W zeszłym tygodni artysta został laureatem prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk 2021 w kategorii „Album Roku Elektronika”. Płytą zachwycili się nie tylko dziennikarze i fani, ale też artyści, którzy na zaproszenie Baascha wzięli udział w projekcie „NCRMX” – nowej odsłonie opowieści o NOCY.

Baasch: „Nie chciałem wydawać zwykłej płyty z remixami, na której słuchacz znajdzie po prostu bardziej taneczne wersje utworów z mojej płyty. Zależało mi na „spotkaniu” z bardzo różnymi artystami, wielu z nich to moi znajomi, inni moi idole. Jestem zaszczycony, że ten projekt powstał. „NCRMX” otwiera kolejny rozdział. Moje utwory zostały przepuszczone przez bardzo różną wrażliwość muzyczną, dostając nowe życie. Cieszę się, że ta Noc jeszcze się nie kończy”.

W projekt zaangażowało się aż 20 artystów. Wielu z nich pierwszy raz w swojej karierze wzięło na warsztat utwór innego artysty. Na zaproszenie Baascha odpowiedzieli: m.in. Smolik, Skubas, Paulina Przybysz, Karaś/Rogucki, Kapela za Wsi Warszawa, Piernikowski, Catz’n’Dogz, Zamilska, Tęskno, Wczasy, Enchanted Hunters, Niemoc, Szatt, MinT, Lucassi, Lo Key, flyology, Avtomat. Album „NCRMX” ukaże się w formie elektronicznej 27 sierpnia.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę są „Cienie” w remixie Lucassiego. Lucassi, połowa dueatu Coals, tak wspomina pracę nad utworem:

Remix stworzyłem spontanicznie. Bez rozmyślania nad planem pracy wziąłem się za ścieżki. Chciałem bardzo mocno przekształcić brzmienie podkładu, tak żeby kompletnie nie przypominało oryginału. Do tego misz-maszu przesterowanych i porozciąganych elementów dołożyłem udziwniony wokal Baascha”.

 

Leave a Reply