KORPOROBOT powraca z wakacyjnym utworem “To jest Korporobot”! [RECENZJA]

6 sierpnia 2021 ukazał się nowy, wakacyjny singiel zatytułowany „To jest Korporobot” zespołu KORPOROBOT. Utwór dostępny jest na wszystkich platformach streamingowych.

Korporobot przyzwyczaił nas do swoich pomysłów, które kipią od kreatywności. Najnowsza propozycja zespołu zatytułowana “To jest Korporobot” uzupełnia szeroką wizję artystyczną, tak niezwyczajnie ujawniającą się w kolejnych utworach grupy. To część większej, jakże znaczącej układanki muzycznej, którą zespół stopniowo odsłania wraz z kolejnymi premierami. Tym razem dostaliśmy lżejszy, choć przez to jeszcze bardziej przebojowy charakter kompozycji, doskonale pasującej do obecnej pory roku. Jednak pomimo wyraźnego pierwiastka rozrywkowego, wciąż mamy do czynienia z profesjonalnym podejściem do samej konstrukcji muzycznej.

fot. materiały prasowe

Każda piosenka zespołu Korporobot, a więc także ta najnowsza, to solidnie zakreślony artyzm, pogłębiony doskonałym zgraniem instrumentów. Dzięki temu premierowy singiel tętni życiem, poprzez zawodową zręczność wykonania. To także piosenka, która ma wprowadzać pozytywny nastrój, chociaż tekst również ma swój istotny przekaz. Ten jednak został zrównoważony poprzez zabawę formą i wielkowymiarowość samej kompozycji, niemieszczącej w stereotypowym znaczeniu słowa “pop”. 

“To jest Korporobot” jest kosmicznie bujającym kawałkiem, który wkręca się w podświadomość po kilkukrotnym przesłuchaniu. Dzięki niemu grupa potwierdza, że Korporobot to marka jakości i doskonałego wykonawstwa, ale także rozrywki na przyzwoitym poziomie. Warto sprawdzić.

*****

Nowy singiel wprowadza w rozbujany, wakacyjny rytm, jednocześnie bliżej przedstawiając sylwetkę i zamiary tytułowego tajemniczego Korporobota.

Kim jest Korporobot? Czego chce? Czy możesz mu zaufać? A może kryje się już w twoim otoczeniu? Ale jest lato, wakacje, nie musicie martwić się tymi wszystkimi niepokojącymi historiami, po prostu dajcie się ponieść muzyce, niech buja Was lekki groove. To jest Korporobot!

Kim jesteśmy? (Jeszcze o nas nie słyszałeś?)

Korporobot to nowa siła na polskiej scenie muzycznej. Zespół zadebiutował na jesieni 2019 i szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. To współczesny power pop zakochany w klasycznych pop-rockowych brzmieniach. Tworzą go Paweł Brzosko (kompozycje, teksty i gitara prowadząca) oraz Tomasz Pacak (głos, gitara rytmiczna) wspierani przez polskich muzyków sesyjnych młodego pokolenia. Nasz cel to niebanalne piosenki z dobrą melodią i bujający groove. Od września 2019 wydali sześć piosenek w platformach streamingowych, cztery teledyski na YouTube i przetrwali lockdown. Dwa razy gościli w audycji Będzie Głośno w PR4, grały ich też radia regionalne. W lipcu 2021 podpisali umowę dystrybucji cyfrowej z Agora Digital Music.

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:
https://ffm.to/ToJestKorporobot

*****

Skład:

Wokal: Tomek Pacak

Bębny: Amadeusz Krebs

Bas: Piotr Gajewski „Mufa”

Instrumenty klawiszowe: Paweł Jędrzejewski

Gitary: Paweł Brzosko

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply