Pendofsky powraca po wypadku z utworem “Gratulujemy”

“Gratulujemy” to pierwszy utwór Marcina Pendowskiego, który artysta postanowił dokończyć po poważnym wypadku. To jednocześnie zapowiedź nowej płyty Pendofsky’iego.

“08 czerwca 21, nie z mojej winy, miałem potężnego dzwona motocyklowego, prawie odwaliłem kitę. Uparłem się, żeby dokończyć piosenkę “Gratulujemy” jak wróciłem do domu, z jedną działającą ręką, rozpieprzoną miednicą i czachą. Jak mnie za nią zamkną, przysyłajcie chleb z pilnikami w środku… Czy jest to zapowiedź nowej płyty? Raczej tak. Jestem wyjęty z życia zawodowego, odwołano mi wszystkie koncerty, poza jednym. 15.08. Zagram koncert z prawą łapą w gipsie, mam teraz sprawny palec wskazujący i środkowy, powinno styknąć. Bas to prosty instrument.” – Pendofsky

fot. materiały prasowe

Liderem projektu Pendofsky jest basista, Marcin Pendowski, nominowany dwukrotnie do nagrody Fryderyki (z zespołem Artrosis, wyd. MM Productions), współkompozytor pierwszej produkcji dla Discovery Channel, muzyki do filmu “Solidarność. Początek Rewolucji”. Artysta współpracował i z wieloma artystami sceny jazzowej: Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.

Poza autorskim projektem Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym dostał Złotą i Platynową płytę za album “Mamut”, a później kolejne płyty grupy, tj. “Drony” i “Radar”. Wieloletni współtwórca magazynu Basista, gdzie prowadzi warsztaty basowe, testy starych instrumentów i wywiady z muzykami. Prowadzi aktywnie swój kanał na YT, gdzie zgromadził jedną z większych na świecie kolekcji brzmień basów w postaci autorskich testów video oraz prezentuje wykonania w cyklu Pendofsky Meets Friends z uzdolnionymi wokalistami.

 

Leave a Reply