Letni powiew świeżości. Wolska prezentuje nowy utwór “Mięta” [RECENZJA]

WOLSKA – wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka proponuje tym razem “Miętę”! To nowy singiel artystki przygotowany we współpracy producenckiej z duetem Plastic.

Świeży, lekki, minimalistyczny, nagrany z duszą, ale też przebojowym drygiem. Wolska potrafi tworzyć nieobiegowe utwory, które w w swym artystycznym uniesieniu orbitują wkoło nieoczywistych rozwiązań muzycznych. Przy tym posiadają komunikatywny przekaz, który łatwo dociera do słuchacza po pierwszym przesłuchaniu. Tak też jest w nowej, pogodnej piosence “Mięta”, która coraz wyraźniej określa muzyczne poczynania wokalistki. To już trzeci celny strzał Wolskiej. Dwa poprzednie utwory – “Telefon” i “Kaput!” zyskały bardzo dobry odbiór i z “Miętą” nie może być inaczej, gdyż w jakimś stopniu łączy się ona z poprzednimi propozycjami.

fot. Jacek Poremba

Pomimo tego, że tym razem usłyszymy więcej nowoczesnych, syntezatorowych, często przestrzennych dźwięków – co jest zapewne efektem współpracy artystki z zespołem Plastic – to wyczuwalna jest już swego rodzaju specyfika muzyki Wolskiej, tak silnie uzewnętrzniająca się poprzez jej wrażliwość. Choć wspomniany duet prowadzi pierwsze skrzypce (choć dosłownie, to Wolska tym razem zamieniła ukulele na skrzypce), to nowa piosenka mieści się w urokliwym, znamiennym tylko dla niej klimacie. Jednocześnie kompozycja staje się absorbująca dla słuchacza już po pierwszym przesłuchaniu. Wokalistka i kompozytorka posiada również zdolność do czytelnego opisywania historii. A tym razem jeszcze bardziej należy docenić jej kunszt pisarski (proste, a zarazem niebanalne prezentowanie opowieści). Właściwie pomysły tekstowe Wolskiej można by rozwinąć w scenariusz do jakiegoś filmu. Warto się wsłuchać. Miętowy zapach unosi się w powietrzu.

*****

Kiedy w marcu 2021 r. WOLSKA debiutowała, a w mediach pojawiała się informacja, że jest artystką, która napisała ponad 200 piosenek i wciąż tworzy kolejne, zdarzały się głosy niedowiarków: jak to możliwe?, może nie pisze tych piosenek sama?ktoś jej pewnie pomaga… itp.

Z ogromną przyjemnością, nie tylko dla niedowiarków, prezentujemy piosenkę o świeżym, pachnącym tytule “Mięta“.

Piosenka jest całkowicie autorska (wokalistka odpowiada za słowa i muzykę) i to kolejny dowód, że WOLSKA to niezwykle wszechstronna i utalentowana artystka, nie tylko wokalnie, ale również kompozytorsko. Jak sama mówi, pomysłów w głowie ma całą masę i wciąż przychodzą nowe.

To trzeci singiel WOLSKIEJ (po utworach Telefon i Kaput!), który tym razem wyprodukował duet Agnieszki Burcan i Pawła Radziszewskiego z Plastic Production (zespół Plastic). WOLSKA w tym singlu nie tylko zaśpiewała wszystkie partie wokalne, ale również zagrała na skrzypcach.

Marysia Jagłowska – artystka, która odpowiada za oprawę graficzną ostatnich singli Wolskiej – po raz kolejny stworzyła bardzo charakterystyczne i ciekawe video, które znakomicie ilustruje piosenkę “Mięta“.

WOLSKA pomimo młodego wieku może się powalić sporym muzycznym doświadczeniem. W wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne, gdy skończyła 7, rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, rok później powstały jej pierwsze kompozycje. Dziś ma lat 20 i ponad 200 napisanych utworów, które czekają na swoją kolej, by ujrzeć światło dzienne.

*****

Słuchaj “Mięty” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/WOLSKAmieta

Obserwuj WOLSKĄ:
Facebook Instagram YouTube Spotify TikTok

 

fot. okładka singla

Leave a Reply