Julia Wieniawa prezentuje utwór “Na darmo”. Zapowiedź debiutanckiej płyty

Julia Wieniawa prezentuje kolejną muzyczną nowość. “Na darmo” to pierwsza zapowiedź debiutanckiej płyty artystki. Taneczny utwór ilustruje teledysk w reżyserii Miłosza Sakowskiego, nakręcony w przestrzeniach warszawskiego teatru.

Julia Wieniawa to młoda, bardzo popularna aktorka i wokalistka. Na swoim koncie ma kilka singli – taneczne “Na zawsze”, “Oddycham”, “Nie muszę”, przejmujące “SMRC” oraz przepiękny duet z Maciejem Musiałowskim w utworze “Zabierz tę miłość” (11 mln odtworzeń w serwisie You Tube). Od 2017 roku Julia związana jest kontraktem płytowym z wytwórnią Kayax. Teraz przyszedł czas na pierwszą zapowiedź jej debiutanckiego albumu, czyli utwór “Na darmo”. Za tekst utworu odpowiedzialny jest Arek Kłusowski, a muzyka powstała we współpracy Arka, Macieja Sawocha i Kuby Karasia.

Julia Wieniawa:
Utwór „Na darmo” jest takim moim hymnem o spełnianiu marzeń. Zarówno w tekście, jak i klipie opowiadam o czasem naprawdę niełatwej drodze, którą szczególnie my kobiety musimy pokonywać.
Aby dotrzeć tam, gdzie pragniemy, musimy uwierzyć w siebie, odnaleźć prawdziwą siłę i zawalczyć o swoje pragnienia. A kiedy przychodzi już ten wyczekany moment – trzeba pokonać strach i wykorzystać naszą chwilę w pełni. Bo drugi raz może się już nie powtórzyć 🙂 W teledysku nawiązujemy właśnie do tego, jak na przestrzeni lat – my dziewczyny walczyłyśmy i nadal walczymy o swoje. Mam nadzieję, że ta piosenka nie tylko ruszy Was do tańca, ale też przypomni o Waszych marzeniach i o tym, że warto zacząć je spełniać!

Premierze singla towarzyszy magiczny teledysk, który powstał w pięknej przestrzeni warszawskiego Teatru Sabat. Julia odgrywa w nim rolę asystentki iluzjonisty, który prezentuje na scenie magiczne sztuczki. Wszystkie sytuacje sfilmowane zostały w trzech wersjach czasowych – latach 20-tych, 80-tych oraz współczesnych. Na widowni siedzą bawiący się goście, pośród których można zauważyć Arka Kłusowskiego, Maffashion czy Jessice Mercedes.

Miłosz Sakowski (reżyser):
To, co mnie inspirowało przy tworzeniu scenariusza do „Na darmo” to fakt, że tym utworem – choć atrakcyjnym wizualnie i bogatym w formie – możemy powiedzieć także o czymś ważnym dla nas – o naszym tu i teraz. Opowiadanie w sposób lekki, poprzez popkulturę o kwestiach istotnych społecznie – to coś, co bardzo sobie cenię i bardzo doceniam artystów, którzy są gotowi tak wykorzystywać swoją siłę i zasięgi. Dlatego bardzo cieszę się ze współpracy z Julią i mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych projektów.  

 

Leave a Reply