Bartek Deryło prezentuje utwór “Burza” [RECENZJA]

Bartek Deryło znany z programu „The Voice Of Poland” zaprezentował nowy singiel zatytułowany “Burza”. Utworowi towarzyszy tajemniczy teledysk z udziałem Alicji Szemplińskiej.

“Burza” to świeża propozycja odwołująca się do szeroko pojętego popu. Nienachalnie przebojowa, lekka, unosząca się na charakterystycznym głosie wokalisty piosenka, staje się pieczęcią jakości poczynań Bartka. Artysta coraz mocniej określa swoją drogę artystyczną, gdzie nowoczesna produkcja nie wypiera tego, co powinno stanowić o wartości takiego utworu. Przy okazji “Burza” zawiera potencjał radiowy i jeśli nawet dla kogoś taka forma staje się zbyt bezpieczna, to warto spojrzeć na to z innej strony. Przecież nienatarczywa, lekko płynąca melodia została potraktowana w sposób świadomy, dopominając się zauważenia poprzez feeling, emocjonalność wykonawstwa, ale też dojrzały przekaz wokalisty.

fot. materiały prasowe

Nie da się ukryć, że głos oraz interpretacja zdecydowanie uszlachetniają cały, niezwykle sprawnie poprowadzony utwór, oparty nie tylko na nowoczesnych elementach, ale też ładnie wplecionych motywach gitary elektrycznej. Przy okazji czuć, że kompozycja faktycznie potwierdza muzyczne zapatrywania Bartka, stając się tym samym ważnym przystankiem, w jego coraz prężniej rozwijającej się karierze. Poszukiwania artystyczne wokalisty mogliśmy już zauważyć w “Kompasie”, czyli wspólnej piosence nagranej z gościnnym udziałem Kamila Bednarka. Teraz jednak artysta potwierdza, że jest indywidualistą, który wciąż ma coś ważnego do zakomunikowania. Czekamy na więcej.

*****

W 2019 roku Bartek Deryło dotarł do półfinałowego odcinka live X edycji programu „The Voice Of Poland”. Podbił wtedy serca publiczności i trenerów – na tyle, że Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym najnowszą płytę Afromental, a Kamil Bednarek nagrał z nim singiel „Kompas”.

Teraz Bartek przedstawia nowy, solowy singiel zatytułowany „Burza”, który zapowiada jego solowy album. Piosenka jest bardzo osobistą historią – próbą przekazania w kilku wersach skrajnych emocji, które towarzyszyły artyście w kilku konkretnych sekundach jego życia.

“Jest to utwór o strachu połączonym z wielką radością, o niedowierzaniu, który miesza się ze stresem. Zawsze staram się, aby moje utwory były jak najpełniejszym odwzorowaniem zebranych we mnie emocji. Kolejny raz pozwoliłem im się skumulować i wybuchnąć. W ten czerwcowy dzień mam nadzieje, że oszczędzą Wam one deszczu i piorunów.” – jak informuje wokalista

*****

Singiel Bartka Deryło „Burza” jest dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/BartekDeryloBurza

 

fot. materiały promocyjne

Jedna odpowiedź do “Bartek Deryło prezentuje utwór “Burza” [RECENZJA]”

Leave a Reply