Rafał Brzozowski z premierowym utworem “Głośniej”. Skazany na tegoroczny Festiwal w Opolu?

Rafał Brzozowski powraca do brzmień, do których przyzwyczaił swoich fanów. Nowy singiel „Głośniej” artysta stworzył z muzykami, z którymi współpracuje od lat – Przemysławem Pukiem i Wojciechem Byrskim. Śmiemy twierdzić, że bez względu na walory artystyczne, piosenka znajdzie się wśród tegorocznych propozycji biorących udział w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu.

To nostalgiczny utwór, z tekstem refleksyjnym, ale o pozytywnym przesłaniu.

Rafał opowiedział nam o „Głośniej”:

„Głośniej” to moja najnowsza piosenka, która powstała przy współpracy ze sprawdzonymi twórcami: Przemkiem Pukiem i Wojtkiem Byrskim. Muzycznie, wracam do brzmienia, do którego przyzwyczaiłem słuchaczy.”

“Jest nostalgicznie, ale z dużą nutą optymizmu. Singiel – chociaż ma tytuł „Głośniej” – trochę mnie wycisza, daje przestrzeń na refleksje. To tekst, który myślę, że jest bliski każdemu z nas. Coraz częściej łapiemy się na tym, że biegniemy za szybko: za sukcesem, za dobrami materialnymi, tracąc z oczu to, co najważniejsze: miłość i marzenia. W tym pędzie oddalamy się bardzo od siebie, zapominając o tym, że często nie cel, a przebyta droga ma znaczenie. I o tym śpiewam: „Sięgamy chmur i lecimy w dół. Za szybko, za szybko…”. Uważam, że warto w tej gonitwie przez życie zwolnić, wziąć za rękę bliską osobę, z którą można tworzyć i dzielić wspomnienia. I o tym chcę śpiewać jak najgłośniej!

Przypomnijmy, że wokalista reprezentował Polskę na tegorocznym Festiwalu Eurowizji, który odbył się w Rotterdamie. Jego piosenka “The Ride” została wybrana poza oficjalnymi eliminacjami. Nie było także możliwości zgłoszenia utworu do polskich preselekcji, bo TVP ich po prostu nie zorganizowała. Wszystko odbyło się według niewyjaśnionych zasad, co wzbudziło duże kontrowersje.

 

Leave a Reply