Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha w odświeżonej wersji utworu “Drogi proste”

„Drogi proste” to czwarty singiel zespołu Kwiat Jabłoni z albumu “Mogło być nic”, który zaprezentowali w odświeżonej wersji. Do muzycznej współpracy zaprosili Julię Pietruchę, muzyków z zespołu Kraków Street Band oraz Dorotę Błaszczyńską tworząc nową aranżację nawiązującą stylem do bliskiej ich sercom folkowej muzyki amerykańskiej.

fot. materiały prasowe

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie ponownie zapraszają słuchaczy do świata pełnego mądrych i ważnych przemyśleń. Na nowym wydawnictwie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego.

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy.

Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

*****

W nagraniu nowej wersji udział wzięli: Kasia Sienkiewicz (wokal, pianino), Jacek Sienkiewicz (wokal, mandolina), Julia Pietrucha (wokal, ukulele), Grzegorz Kowalski (gitara basowa), Marcin Ścierański (perkusja), Dorota Błaszczyńska (skrzypce), Łukasz Wiśniewski (harmonijka, gitara), Szymon Klekowicki (tuba), Radosław Mosurek (trąbka), Krzysztof Chlipała (saksofon)

Kwiat Jabłoni – “Mogło być nic” [RECENZJA]

Jedna odpowiedź do “Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha w odświeżonej wersji utworu “Drogi proste””

  1. Świetna Sprawa!… Czasy,,Powergrass”…-Niesamowita Harmonijka, no i Vocal,Vocal…Pozdrowienia i Pomyślności!…

Leave a Reply