Koncert Natalii Przybysz w łódzkim klubie Wytwórnia [FOTORELACJA]

13 czerwca w łódzkim klubie Wytwórnia wystąpiła Natalia Przybysz, która promowała swoją najnowszą płytę “MTV Unplugged”. Nie zabrakło największych przebojów artystki, w nowych aranżacjach stworzonych na okoliczność wspomnianego albumu.

Natalia Przybysz to jeden z najważniejszych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej. Ta niezwykle utalentowana wokalistka jest również kompozytorką oraz autorką tekstów, co potwierdziła na koncercie w Łodzi. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych, jest również laureatką wielu nagród muzycznych – w tym m. in. najważniejszych w Polsce – Fryderyków. Od wielu lat jest także znana z umiłowania do ekologicznego, zrównoważonego podejścia do życia, promując właśnie taki styl życia.

 

fot. Bartosz Kuśmierski dla Polska Płyta / Polska Muzyka

Teraz artystka dołączyła do wyjątkowego grona wykonawców, którzy interpretują swoją twórczość w ramach formatu MTV Unplugged. Dotychczas, na kultowej scenie „bez prądu” wystąpili m.in. Kayah, Brodka, Kasia Kowalska czy zespoły Hey i Wilki. (mat. prasowe)

*****

Obecna trasa koncertowa wokalistki promuje jej album “MTV Unplugged” wydany w marcu tego roku. Koncert Natalii w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 13 czerwca 2021 roku to potężna dawka emocji, ale też profesjonalizmu i zawodowstwa całego zespołu, składającego się poza Natalią Przybysz (przy okazji utworu “Jak malować ogień” artystka zasiadła także za pianinem) z sześciu muzyków. To sprawdzony skład, z którym w większości wokalistka współpracowała przy poprzednich albumach (a w takim składzie nagrała wyjątkowy album “MTV Unplugged”). Każdy koncert z tego cyklu – także i ten – to dawka wyjątkowych wrażeń, głębokiego kunsztu interpretacyjnego i wokalnego. Do tego dochodzi pogłębiająca przeżycia gra świateł, będąca swego rodzajem dopełnieniem całego wydarzenia. Repertuarowo dostaliśmy przekrój największych przebojów Natalii z jej trzech ostatnich studyjnych płyt, w tym wyjątkową wersję “Krakowskiego Spleenu” zespołu Maanam. Tym samym artystka zapowiedziała nowy album, składający się z niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory, do których powstaną premierowe melodie.

Łukasz Dębowski

 

fot. Bartosz Kuśmierski (prawa autorskie zastrzeżone)

 

Jedna odpowiedź do “Koncert Natalii Przybysz w łódzkim klubie Wytwórnia [FOTORELACJA]”

Leave a Reply