Kalinovski prezentuje pierwszy utwór “Solo Act” [RECENZJA]

Finalista XI edycji The Voice of Poland (II miejsce), Adam Kalinowski prezentuje premierowy singiel pt. „Solo Act”, który zapowiada jego solowy album. To nowy projekt artysty. W teledysku do piosenki wystąpił zwycięzca The Voice, Krystian Ochman i inni finaliści popularnego talent show.

“Solo Act” to zupełnie nowy rozdział w życiu artystycznym Adama Kalinowskiego. Tym razem artysta powraca solowo, odchodząc nieco od wyraźnie rockowego brzmienia, które mogliśmy usłyszeć na płycie nagranej wspólnie z zespołem Black Jeans. Co nie znaczy, że tym razem jest mniej angażująco, a tym samym ciekawie. Nowa forma wyrażania siebie i własnych pomysłów artystycznych wyszła artyście zdecydowanie na dobre.

fot. materiały prasowe

Premierowy utwór oparty jest na świetnej rytmice, pulsującym basie (świetny groove) oraz charakterystycznym wokalu Kalinovskiego, co w tym przypadku wystarczyło, żeby móc przyciągać naszą uwagę. Do tego dochodzi swoista ekspresja w interpretacji oraz przebojowy podtekst kompozycji, która łączy radiową przystępność z czymś bardziej wyszukanym (na podobnej zasadzie powstają, m.in. propozycje Baranovskiego). Czasem wydaje się, że znalezienie “złotego środka” na taką formę piosenki jest niemożliwe, a w tym przypadku wokaliście przyszło to z dużą łatwością. Żywe elementy tego utworu świadczą, że mamy do czynienia z czymś bardzo dobrym jakościowo, a przy tym Kalinovski nie ucieka od melodyki, która nadaje sensu całej kompozycji. “Solo Act” to dobry numer, który sprawdzi się nie tylko podczas tegorocznego lata. Czekamy na więcej.

*****

Artysta przyjął pseudonim KALINOVSKI oraz wyraźnie odświeżył wizerunek. Również nowa piosenka odbiega od twórczości zespołu BLACK JEANS, z którym w 2019 roku wydał płytę „Pokolenie Y”. Jakby tego wszystkiego było mało, w teledysku zobaczyć możemy przyjaciół Adama (w tym artystów z The Voice Of Poland) występujących w bardzo niecodziennych charakteryzacjach.

Zmiany są związane z faktem, że singiel „Solo Act” zapowiada solową płytę KALINOVSKIEGO. Muzyk planuję ją wydać jeszcze w tym roku. Artystę możecie śledzić w jego social mediach oraz na oficjalnej stronie kalinovski.pl

 

Leave a Reply