Polscy artyści na FEST FESTIVALU 2021 w Chorzowie

FEST Festival, którego druga edycja odbędzie się 11 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim, ujawnił kolejnych artystów. Line-up wydarzenia zasili wielu polskich artystów, m.in.: Bass Astral & IGO, Rysy, Julia Pośnik, Natalia Przybysz, Bedoes, Hania Rani, Mata i PRO8L3M. 

FEST Festival 2021 został zaplanowany na 11-14 sierpnia 2021 roku. Impreza odbędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie, a organizatorzy zapewniają, że impreza mimo licznych przeciwności na pewno dojdzie do skutku. Na 9 scenach wystąpi ponad 150 artystów z całej Europy. Zagrają na nim m.in. Kygo, Alan Walker, James Bay, Nothing But Thieves, Aurora, slowthai oraz najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, tacy jak Krzysztof Zalewski, Pezet, Daria Zawiałow, Sokół, Kwiat Jabłoni oraz Kayah&Bregović.

fot. Bartosz Kuśmierski

Fest Festival to aż osiem scen, dwa dni muzyki i niesamowita atmosfera! W tym roku – tak jak podczas pierwszej edycji – pojawi się wielu polskich artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne.

MATA, a właściwie Michał Matczak, w zawrotnym tempie podbił polski rynek muzyczny. Klipy do jego utworów bez wyjątku osiągają milionowe wyświetlenia na YouTubie i są na językach całej polski – nie tylko słuchaczy rapu, ale i dziennikarzy, celebrytów, a nawet polityków. Jego singiel “Patoreakcja” pobił rekord odtworzeń na polskiej odsłonie platformy Spotify, odnotowując 643,8 tys. odtworzeń w dobę, bijąc rekord ustanowiony wcześniej przez Taco Hemingwaya, którego “Polskie Tango” odsłuchano 578,3 tys. razy. W maju, podczas spontanicznego koncertu nad Wisłą, zagrał utwór “Schodki” 16 razy z rządu, bijąc tym rekord świata należący dotychczas do Travisa Scotta. Teraz przygotowuje się do wydania kolejnego krążka, zapowiedzianego na wrzesień 2021.

 

Do line-up’u FESTa dołączył również Bass Astral x Igo. Duet, który swoim debiutem zatrząsł polską sceną muzyczną. Ich trasy koncertowe wyprzedają się w kilka minut. Swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiali w zespole Clock Machine. Odeszli jednak od rock’a i funk’u na rzecz elektronicznych dźwięków, chociaż jak sami twierdzą, ich muzykę trudno jest sklasyfikować i przylepić do niej łatkę konkretnego gatunku.

 

Na festiwalu pojawi się także zespół Rysy LIVE, będący wypadkową progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii. Podczas FEST Festival 2021 na scenie obok nich pojawi się dwóch gości – ona znana z zespołu The Dumplings, a on młody multiinstrumentalista.

 

Julia Pośnik to gorące nazwisko wśród polskich debiutantów. Każda z jej piosenek w ciągu kilku godzin trafia do pierwszej dziesiątki karty Na Czasie, zyskując kilkaset tysięcy odtworzeń. Piosenka “Zakochałam się w nieznajomym”, była dla niej momentem przełomowym – odniosła wielki sukces wśród użytkowników TikToka oraz przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu playlisty Polska Viral 50 na Spotify. Kolejne single, “Wakacje w Warszawie” czy “Julia w mieście”, tylko utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że Pośnik to nazwisko, które warto bacznie obserwować, ponieważ nieźle namiesza na polskim rynku muzycznym.

 

Nie mogło oczywiście zabraknąć Natalii Przybysz, czyli jednego z najważniejszych kobiecych głosów polskiej sceny muzycznej. Ta niezwykle utalentowana wokalistka jest również kompozytorką oraz autorką tekstów. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych, jest również laureatką wielu nagród muzycznych – w tym m.in. najważniejszych w Polsce – Fryderyków. Od wielu lat jest także znana z umiłowania do ekologicznego, zrównoważonego podejścia do życia, promując właśnie taki styl życia.

Koncert Natalii Przybysz w łódzkim klubie Wytwórnia [FOTORELACJA]

 

Hania Rani to pianistka i kompozytorka, która swoją muzyką zachwyca słuchaczy na całym świecie. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień, wielokrotnie doceniana przez ekspertów świata muzycznego. Od premiery swojego pierwszego albumu jest non-stop na walizkach, koncertując w prawie każdym zakątku globu, a 14 sierpnia wystąpi na chorzowskiej scenie Parku Śląskiego.

 

Bedoes – raper, który ma na koncie krążki pokryte złotem i potrójną platyną. W 2019 r., jako pierwszy Polak, znalazł się wśród setki najczęściej słuchanych artystów na Spotify na całym świecie. Na swoim koncie ma współpracę z takimi raperami jak Solar, Białas, Taco Hemingway, Lanek czy Quebonafide. Raper wystąpił też na pierwszej edycji festiwalu.

 

Pierwsza edycja Fest Festivalu w Chorzowie za nami – jak było? [RELACJA+FOTO]

Leave a Reply