Reni Jusis i thekayetan w tanecznym utworze “Pole widzenia”

Reni Jusis dołączyła do thekayetana w utworze “Pole widzenia”, do którego powstał teledysk. Piosenka powstała z okazji tegorocznego Pride Month.

Kayax od początku swojego istnienia wspiera takie idee jak równość, wolność oraz tolerancja. W 2007 roku wytwórnia wydała album “Music 4 Boys & Gays”, a rok temu jego kontynuację, dwupłytową składankę “Music 4 Queers & Queens”. W tym roku Miesiąc Dumy Kayax rozpoczyna wydaniem singla dwojga wyjątkowych artystów – Reni Jusis, która jest ikoną środowiska LGBTQIA+ w Polsce, a także queerpopowego producenta i wokalisty thekayetana.

“Pole widzenia” to ukłon w stronę wszystkich osób nieheteronormatywnych, dla których czerwiec jest miesiącem celebrowania różnorodności oraz walki z dyskryminacją.

fot materiały prasowe

Pomysłodawcą utworu jest artysta thekayetan, który od kilku lat związany jest z powstałym z inicjatywy Kayaxu projektem My Name Is New. Jego singiel “Skóra” pojawił się na stworzonej wraz z Paradą Równości i wydajnej w 2020 roku składance “Music 4 Queers & Queens”. Do wspólnego wykonania najnowszej piosenki młody artysta zaprosił swoją wielką artystyczną inspirację, czyli Reni Jusis, która kończy obecnie pracę nad swoim nowym albumem “Je Suis Reni”, którego premiera zaplanowana jest na 14 lipca. Za tekst utworu odpowiedzialny jest Arek Kłusowski, który wsparł thekayetana także w finalnych pracach nad melodią.

*****

“Muzyczne uhonorowanie Parady Równości i Pride Month staje się moją coroczną tradycją. W zeszłym roku poprzez składankę “Music 4 Queers & Queens”, w tym roku oddałam się w ręce młodego, debiutującego producenta i wokalisty, czego efektem jest zupełnie nowa kompozycja. thekayetan to niezwykły Człowiek, jestem pod wrażeniem jego multidyscyplinarnej twórczości.” – mówi Reni Jusis.

“Pole widzenia to utwór pełny. Zachęca on do trwania przy własnych wartościach, mimo wielu nieprzychylnych czynników. Rozbrzmiewa w nim głos Reni Jusis, mojej muzycznej idolki, z którą od zawsze chciałem stworzyć coś pięknego. “Pole widzenia” powstał przypadkiem, do szuflady, a skończył jako jeden z najważniejszych utworów w moim życiu” – opowiada thekayetan.

 

Leave a Reply