Ostatnia zapowiedź płyty zespołu Rozmazani. Posłuchaj singla “Pustostany”

“Pustostany” to ostatni singiel zapowiadający premierowy album zespołu Rozmazani. Płyta pt.: “SYNTHuzjazm” swoją premierę będzie miała 28 maja 2021 roku na platformach streamingowych.

fot. materiały prasowe

Zawsze mieliśmy problem z szufladkowaniem naszej muzyki. Niby gramy electro, ale ciągle na pograniczu różnych gatunków. Trochę electroclash, trochę synthpopu, trochę electroindustrialu. Stąd też większe lub mniejsze problemy z zebraniem materiału w całość tak aby płyta była spójna. Kiedy już zaczyna się klarować jakaś wizja, nagrywamy kolejny utwór którym robimy krok w stylistycznie odmiennym kierunku. Tak było również z “Pustostanami”. Najpierw był bas i jakaś wizja, która przejawia się w łagodnym breaku między zwrotkami. Wojtek dogrywając perkusję diametralnie zmienił utwór.

“W refrenie “Pustostany” nabrały lekko trip-hopowego charakteru a w zwrotkach pojawiają się elementy dubstepu. Postanowiliśmy posklejać utwór z części jak patchwork i się udało. Roboczym tytułem utworu była “Cisza”. W trakcie testowania wokali zapomniałam fragmentu tekstu i zamieniłam go na pustostany. Pustostany się przekleiły i zostały.Pierwotnym pomysłem na klip miały być właśnie pustostany. Pasowało to do naszej dotychczasowej urbexowej stylistyki klipów. Pierwsze filmiki nagraliśmy w Pałacu w Sławikowie. Jednak wiosenna aura, zieleniące się drzewa, słońce i rozwiane włosy nie pasowały do połamanego rytmu. Wtedy zobaczyłam Bulletproof Lamb i wiedziałam, że za rytmem może nadążyć tu jedynie jakiś traceur. W tej roli idealnie się sprawdził Alex Raczkowski – Freerunner.” – jak informują Ewa i Woytek

*****

Rozmazani to duet dwóch osobowości, które po powstaniu grupy zaczęły się mieszać, przenikać i tworzyć nowe podejście do muzyki. Ewolucja brzmienia widoczna jest wyraźnie w stylu muzycznym początkowych utworów oraz tych najnowszych.

Nagrywają osobno, na odległość, tworzą w dwóch różnych światach: On syntetyczny, EBM, electro, Ona rozmazana między industrialem, rockiem alternatywnym oraz jazzem i klasyką wyssanymi z mlekiem… taty. Wynikiem współpracy jest elektronika z połamanymi rytmami, surowe pianino wybijające się spod syntetyzatorów i brudnego basu. Wszystko to okraszone wielogłosami. 

Słuchaj utworu “Pustostany” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/pustostany

 

Leave a Reply