De Mono interpretuje piosenki Agnieszki Osieckiej. Zapowiedź albumu “Osiecky”

“Osiecky” to poetycki spektakl oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej. Album z piosenkami poetki w interpretacji zespołu De Mono ukaże się 12 kwietnia.

Oprócz powszechnie znanych tekstów, takich jak: “Piosenka o okularnikach”, “Kołysanka dla okruszka” czy “Uciekaj moje serce”, odbiorcy będą mieli szansę poznać mniej popularne utwory – “Jeszcze zima”, “Chodzi o to, żeby nie być idiotą” bądź “My mamay kota”.

Poszerzy to bez wątpienia wiedzę o twórczości poetki i dzięki temu płyta będzie mieć również walor edukacyjny. Nie należy także zapominać o wybitnych kompozytorach piosenek, których twórczość warta jest stałej popularyzacji.

Na płycie wykorzystane zostały bowiem utwory autorstwa Krzysztofa Komedy, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Kurylewicza czy Andrzeja Zielińskiego.

Nazwiska te gwarantują najwyższy poziom muzyczny a w połączeniu z tekstami Osieckiej będą stanowiły interesujący punk wyjścia do ich nowych interpretacji. Piosenki zaaranżowane i wykonane zostały przez zespół De Mono z wokalistą Andrzejem Krzywym. Doświadczenie grupy, liczne nagrody i wyróżnienia jakie zdobyła na przestrzeni ponad 30 letniej działalności są istotnym elementem mającym wpływ na końcowy rezultat.

Twórczość Osieckiej kojarzona jest przede wszystkim z damskimi głosami wokalistek śpiewających jej piosenki. W wykonaniu A Krzywego zyskują dodatkowy walor męskiego spojrzenia na jej dorobek pisarski. Dlatego też przygotowywana przez De Mono płyta będzie nosiła przewrotny tytuł “Osiecky”.

Naszym celem jest szerokie upowszechnienie dorobku polskiej kultury i pokazanie w atrakcyjnej formie, że twórczość Agnieszki Osieckiej jest trwałym jej elementem. Nowoczesna realizacja ma za zadanie pozyskanie zainteresowania również tych, dla których piosenki z lat 60. i 70. to jedynie mało atrakcyjne materiały archiwalne, mocno odstające od współczesnych standardów przekazu sztuki.

 

Leave a Reply