Emilia Pawłowska prezentuje pierwszy singiel. Posłuchaj utworu “Wybrałam”

26 marca 2021 ukazał się pierwszy singiel WYBRAŁAM, zapowiadający autorski debiut Emilii Pawłowskiej. Wokalistka wierna poezji i instrumentalnym improwizacjom definiuje swój wymiar muzycznej wrażliwości i ekspresji, na pierwszym autorskim albumie zatytułowanym “NIEBO NAD JEZIOREM”. Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę 2021.

fot. Marek Hofman

Emilia Pawłowska tak mówi o swoim debiutanckim singlu:

Każdy z nas potrzebuje podstawowych wartości duchowych, bez nich życie jest bardzo trudne, jałowe. Pewnego dnia postanowiłam czerpać z bogactwa mojego serca i wszechświata. Poczułam ulgę, jedność i radość.”

 

“Dostrzegłam mnóstwo barw w błękicie nieba nad taflą wody i moc wdzięczności za dźwięki, które słyszę. Wtedy to okazało się, że pielęgnowanie w sobie miłości do poezji i muzyki staje się moją ścieżką duchową. Muzyka daje mi punkt oparcia potrzebny do stawiania w życiu kolejnych kroków i stała się  moim kompasem. Natomiast poezja z którą się utożsamiam to ta uśmiechnięta, przepełniona nadzieją,  która przez największe nawet łzy, potrafi wykrzesać odrobinę słońca. Wybrałam.”

Autorką tekstu jest pochodząca z Więcborka poetka Anna Szuca.

Producentem i współkompozytorem zarówno singla jak i całej płyty „NIEBO NAD JEZIOREM”jest Adam Lemańczyk – ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny, aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej jak i jazzowej. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę m.in. z: zespołem Bibobit, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Iwaneczko, Krzysztofem HerdzinemTadeuszem Seibertem, big bandem ElJazz Big Band i wielu innymi artystami.

Wydawcą i dystrybutorem singla jest wytwórnia SOLITON.

Link do serwisów streamingowych: https://id.ffm.to/wybralam

 

fot. okładka singla (Marek Hofman)

2 odpowiedzi na “Emilia Pawłowska prezentuje pierwszy singiel. Posłuchaj utworu “Wybrałam””

  1. Teledysk banalny, nie do zapamiętania w szczególe ani w ogóle, taki krajoznawczo przyrodniczy bardziej, a bohaterka, wokalistka z martwą, nieco nienaturalną twarzą… natomiast piosenka z potencją wzruszenia i refleksji…szkoda, że towarzyszy jej tak banalny obraz

Leave a Reply