Zespół Neony – obejrzyj performance w przejściu podziemnym!

Zespół NEONY zagrał nietypowy koncert… w przejściu podziemnym. Poniżej można sprawdzić na czym polegał ich zaskakujący performance.

Czy podczas pandemii ludzie odzwyczaili się od kultury? Czy koncerty na żywo są jeszcze komukolwiek potrzebne? Postanowili to sprawdzić. Ten czas pomaga wznieść się na wyżyny własnej kreatywności co skutkuje wyjątkowymi efektami. Zespół NEONY z Wrocławia postanowił zrobić doświadczenie, pewnego rodzaju performance. Wykorzystując przejście podziemne na ul. Świdnickiej, prowadzącej na wrocławski rynek, chowając się za szybami Centrum Innowacji „Przejście”, rozstawili sprzęt i zaczaili się na niczego nieświadomych przechodniów.

fot. materiały prasowe

Ludzie, którzy wybrali przejście podziemne mogli wysłuchać „koncertu na żywo”. Na ten jeden moment można było poczuć atmosferę koncertu. W związku z obostrzeniami, zespół grał za szybą, nagłośnienie wystawione było w stronę publiczności. Koncert rozpoczynał się w momencie, gdy w pobliżu byli przechodnie a kończył się… po pierwszym utworze. „Publiczność” rozchodziła się we wcześniej obrane kierunki, zespół znikał za ciemną szybą a życie w przejściu świdnickim wracało do normy… Wszystkie reakcje były spontaniczne a publiczność przypadkowa. Za pomocą ustawionych kamer udało się uchwycić wszystko w zgrabnej live session.

Zespół NEONY istnieje od 2009 roku i jest bardzo ceniony w środowisku, przede wszystkim za świetne energetyczne koncerty! Łączy w sobie klasyczne rockowe granie z taneczną energią i głęboką warstwą liryczną w języku polskim. Neony raz nerwowe i neurotyczne, czasem kontemplacyjne, ale czujnie obserwujące meandry miejskich zakamarków, częściej nie wprost opisujące to co rozświetla się na chwilę… złudzenia, oczekiwania, raczej szybkie kadry z ręki niż cyfrowe Tadź Mahal. Zespół NEONY ma na koncie trzy albumy NIEWOLNICY WEEKENDU, UNIFORM oraz ostatni krążek TERAZ, który ukazał się 12 listopada 2019.

Zespół tworzą muzycy współpracujący z artystami takimi jak Krzysztof Zalewski, Jamal czy Ewelina Lisowska. Obecni na polskim rynku od lat i tworzący wrocławską scenę muzyczną, wielokrotnie dzielący scenę z takimi zespołami jak Happysad czy wspomagający muzycy zespołu Krzysztofa Zalewskiego.

 

Leave a Reply