Voo Voo i Spięty w utworze “Twoja postać”

„Twoja postać” w wykonaniu Voo Voo i Spiętego to singiel promujący płytę „ANAWA 2020”, która ukazała się 23 października 2020 roku. Teledysk został zrealizowany w Bieszczadach przez Barta Pogodę.

W 75. rocznicę urodzin Marka Grechuty i 50 lat po premierze płyty „Marek Grechuta Anawa”, która okazała się wielkim sukcesem i przeszła do historii polskiej fonografii, Narodowe Centrum Kultury przypomina utwory z tego legendarnego krążka. Ponadczasowe przeboje Grechuty i zespołu Anawa we współczesnych autorskich aranżacjach zespołu Voo Voo z gośćmi: Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim, Kasai i Spiętym (Lao Che).

“Niestety, nigdy nie spotkałem i nie słyszałem Grechuty na koncercie. Grałem za to lata całe w Osjanie, który stanowił kiedyś trzon Anawy. Do nagrania płyty i udziału w koncercie zaprosiłem artystów, którzy nie dość, że umieją śpiewać, to w dodatku posiadają wyrazistą osobowość. ‘Marek Grechuta. Anawa’ to płyta szczególna, bo zapoczątkowała fantastyczny okres tego zespołu w polskiej kulturze. Nie była to jeszcze Anawa w pełni hipisowska, którą najbardziej lubiłem, tym trudniejsze było to wyzwanie i ciekawiej się nad tym materiałem pracowało. A czy utwory Grechuty zachowały swą uniwersalność? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie przyniesie płyta i koncert… Choć dla mnie jest ona oczywista” – mówi Wojciech Waglewski.

 

Leave a Reply