Premierowy singiel projektu Agus. Posłuchaj utworu “Ja wiedziałam”

“Ja wiedziałam” to premierowy utwór projektu Agus, za którym stoi Agata Tomaszewska. Gitarowy niepokój przeplata się tutaj z noise popowym klimatem lat 90.

Najnowszy singiel projektu Agus to muzyczny wehikuł czasu do grunge’owych, noise-popowych lat dziewięćdziesiątych. “Ja wiedziałam” to wyrazisty gitarowy hymn spleciony w nerwowym ucisku z burialowskim niepokojem. To trzymająca w napięciu nirvanowska relacja z samego środka ataku paniki.

Agus to artystyczny projekt Agaty Tomaszewskiej. Jej twórczość łączy w sobie nowoczesne, czerpiące z wielu gatunków muzycznych brzmienie (grunge, house, electro, shoegaze), a także mroczne, poetyckie teksty, które oscylują wokół tematu depresji.

fot. materiały prasowe

Muzyka Agaty wpisuje się w zyskujący coraz większą popularność trend kobiet producentek, który reprezentuje m.in. Grimes, Yaeji, Peggy Gou i Kelly Lee Owens. Debiutancka EP-ka projektu Agus to zapis zmagań z wewnętrznymi demonami, trudnym rozstaniem, wypaleniem zawodowym i stanami lękowymi. To wypadkowa inspiracji Nirvaną, chicagowską sceną deep-house’ową, mrokiem Billie Eilish i koreańską muzyką elektroniczną. Pierwsza EP-ka Agus pt. “House of Agus” ukazała się 7 sierpnia 2020.

*****

“Ja wiedziałam” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/jwztb

*****

Leave a Reply