“Antarktyda” – pierwszy singiel Arka Kłusowskiego. Zapowiedź nowej płyty

Arek Kłusowski powraca zapowiedzią nowej płyty. Pierwszą odsłoną tego materiału, który ukaże się jeszcze przed wakacjami, jest taneczny utwór „Antarktyda”.

Singiel obrazuje teledysk, powstały we współpracy z Karolem Mochem i ekipą z Moon Films.

Arek Kłusowski to charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz oraz osobowość sceniczna. Choć jego aktywność na scenie muzycznej zaczęła się już kilka lat temu, to debiutancka płyta „Po tamtej Stronie” ukazała się dopiero na wiosnę 2019 roku. Po dołączeniu do wytwórni Kayax oraz długiej walce o swoje miejsce na rynku muzycznym, Arek zaczął pracować nad materiałem na drugą, autorską płytę. Pierwszym efektem tej pracy jest właśnie taneczny singiel „Antarktyda”, do którego powstał również wyjątkowy teledysk.

fot. materiały prasowe

Dla Arka Kłusowskiego ten singiel jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ nawiązuje do ważnego momentu w jego życiu i odnalezienia wewnętrznego spokoju. “Chciałem zadedykować ten utwór wszystkim świadomym i spokojnym ludziom, którzy podobnie tak jak ja dotarli do momentu w którym przemierzają życie w swoim tempie bez zadyszki” – przyznaje artysta.

Autorem tekstu “Antarktydy” jest właśnie Arek Kłusowski, zaś kompozycja muzyczna jest efektem współpracy wokalisty oraz Maćka Sawocha – producenta całego, nadchodzącego albumu. Reżyserem klipu jest Karol Moch, a za produkcję odpowiada ekipa z Moon Films, z którą Arek miał okazję pracować przy tworzeniu utworu “Wspólna Chwila” z Mery Spolsky i Julią Wieniawą. Co istotne, 15-sekundowy fragment “Antarktydy” można było odsłuchać już we wtorek 23 lutego w serwisie TikTok.

Karol Moch (reżyser):

“Pierwszy odsłuch od razu przywołał obrazy skąpane w mroźnym, arktycznym świetle. Utwór był bardzo inspirujący, a chęć stworzenia świata o nieco modowej, symbolicznej formie popchnęła mnie do dalszych działań scenariuszowych. Zależało mi na obrazach, które nie będą zmuszały widza do jednowymiarowej interpretacji oraz zostawią furtkę do własnej analizy utworu . Lubię zostawić odbiorcy pole do własnych przemyśleń. Z pomocą Moon Films, sprawnemu oku operatora Filipa Załuski oraz nieszablonowym stylizacją Natalii Zdrojek powstał projekt, który, mam nadzieję, będzie dumnie reprezentował wielobarwną twórczość Arka. Bardzo dziękuję całej ekipie za wzięcie udziału w tym projekcie oraz Arkowi i Kayaxowi za pełne zaufanie! Miłego odbioru :)!”.

 

Leave a Reply