“Byłyśmy zaskoczone, że ludzie tak bardzo chcą nas słuchać” – nasz wywiad z Siostrami Szydłowskimi

Siostry Elżbieta, Jolanta i Krystyna Szydłowskie skradły serca publiczności występując w programie „The Voice Senior”. 5 lutego ukazała się ich debiutancka płyta. Album pojawił się pod naszym patronatem medialnym, a poniżej możecie obejrzeć i posłuchać wywiadu z Siostrami.

Album nosi tytuł po prostu „Siostry Szydłowskie”, a ukazał się nakładem wytwórni Universal Music Polska. Płytę wypełnia osiem coverów, które Elżbieta, Jolanta i Krystyna Szydłowskie śpiewały podczas występu w programie „The Voice Senior”, czyli między innymi utwory znane z repertuaru Alibabek, The Andrews Sister, Dolly Parton.

fot. materiały promocyjne

Przypomnijmy, że Elżbieta, Jolanta i Krystyna Szydłowskie pochodzą z Łodzi. Występ w „The Voice Senior” był ich hołdem dla mamy, która marzyła o tym, że córki zaśpiewają razem na scenie. Nie tylko, że marzenie spełniły, ale wygrały w wielkim stylu. Oczarowały publiczność harmonijnym śpiewem i niebywałym kobiecym wdziękiem, zabierając widzów w swingującą, sentymentalną podróż do lat młodości dzisiejszych seniorów. „Jestem szczęśliwa i bardzo dumna” – mówiła po zwycięstwie Urszula Dudziak, trenerka Sióstr.

Krystyna ma spośród sióstr największe doświadczenie sceniczne. Mieszkająca od lat w Lublinie, występowała przez wiele lat w tamtejszym Teatrze Kameralnym, śpiewała w operetce i zagrała kilkadziesiąt ról. Elżbieta (była nauczycielka chemii) i Jolanta wystąpiły razem przed laty na wielu znanych festiwalach, chociażby na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Jolanta była też wokalistką w zespole Primo Voto.

 

Leave a Reply