Zuzia Klepacka prezentuje premierowy singiel. Posłuchaj utworu “Kropelki”

“Kropelki” to premierowy utwór muzycznie wykształconej Zuzi Klepackiej. To jednocześnie zapowiedź dalszych poczynań artystycznych młodej wokalistki.

„Kropelki” to bardzo emocjonalny utwór opowiadający o nadmiernym poświęceniu dla drugiej osoby i samotności, która pojawia się, gdy ta pomoc nie zostaje odwzajemniona. Utwór zwraca uwagę na wykorzystywanie drugiego człowieka tylko dla własnych potrzeb i zapominaniu o nim, gdy on potrzebuje pomocy.

Najważniejszą rolę w utworze pełni wokal główny Zuzi Klepackiej wraz z chórkami Aleksandry Kaim, które nie są tu tylko dodatkiem, a pełnią rolę równorzędnego, niezwykle ważnego instrumentu. Wokalom towarzyszy luźna improwizacja skrzypiec (Judyta Wojtala), wiolonczeli (Filip Turkowski) oraz fortepianu (Eliza Banaś).

fot. materiały prasowe

Zuzia Klepacka to młoda artystka pochodząca ze Szczecina. Obecnie studiuje kompozycję na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończyła także wrocławską Szkołę Muzyki Nowoczesnej w klasie produkcji muzycznej. Od wielu lat śpiewa i rozwija swoje umiejętności wokalne. Występowała między innymi ze szczecińskim zespołem Markato, jak i solowo.

Niedawno rozpoczęła pracę nad swoją autorską twórczością. Muzykę i teksty do swoich utworów pisze sama. Poszukuje w nich delikatności i emocjonalności. W swoich utworach chce zwrócić uwagę na codzienne problemy, które są ważne dla wielu ludzi, a o których często boimy się mówić. Kilka tygodni temu wydała swój pierwszy singiel „Kropelki”, a kolejne premiery będą pojawiać się już wkrótce. Najbliższa będzie mieć miejsce na początku marca.

 

Leave a Reply