Radek Staryńszczak z utworem “Ulotny plan”

Piosenka “Ulotny plan” Radka Staryńszczaka to kolejna odsłona projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

Radek Staryńszczak to kolejny talent wyłowiony przez Wojtka Jabłońskiego. Konsekwencją tego było nagranie premierowego utworu “Ulotny plan”. Tej niewątpliwej urody ballada podkreśla charyzmę samego wokalisty, co jest dużym sukcesem całego projektu sygnowanego nazwiskiem znanego kompozytora. Jak się okazuje kolejny raz mamy do czynienia z istotną propozycją, która nie stara się wpisywać w modne nurty, ale ma za zadanie uzewnętrznić talent początkującego artysty. A ten jest niezaprzeczalny. Tym razem sednem jest mocno postawionym głos męski, wysuwający się na pierwszy plan tej lekko poprowadzonej kompozycji.

fot. materiały prasowe

W samej piosence łatwo odnaleźć można przestrzeń, która nie została na siłę wypełniona nadmiernie eksploatowanymi instrumentami. Jej klimat wypływa właśnie ze swobody muzycznej, ale też z pewnej tajemniczości. To intrygująca w swojej nieoczywistej formie propozycja, będąca być może zapowiedzią kolejnych poczynań młodego wokalisty.

*****

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Już krótce kolejna edycja projektu.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Leave a Reply