Platynowa Płyta dla Natalii Kukulskiej za “Czułe struny”. Niespodzianka dla fanów

Album “Czułe struny”, na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów, osiągnęło status Platynowej Płyty. Z tej okazji Natalia Kukulska przygotowała niespodziankę.

Album już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. 

fot. materiały prasowe

Artystka opublikowała właśnie film dokumentujący nagrania płyty.

Materiał zrealizowany 12 i 13 stycznia 2020 ukazuje kulisy pracy pięciu dyrygentów z Orkiestrą Sinfonia Varsovia w Studiach Nagraniowych Polskiego Radia (S2 i S4).

“Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym jak również wydarzenie bez precedensu na świecie.
Dodatkową wartością projektu jest wzbogacenie utworów Chopina o warstwę liryczną, za którą odpowiada Natalia Kukulska, jak również zaproszone przez nią artystki: Bovska, Natalia Grosiak, Kayah, Gaba Kulka oraz Mela Koteluk.

Wydawnictwo doczekało się jak dotąd trzech teledysków do utworów: “Czułe struny [Polonez As-dur]”, “Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]” oraz „Zezowate szczęście [Mazurek F-dur], a także live sesji nagranej w ramach projektu OtwARTa scena, podczas której, w kameralnym składzie zaprezentowana została kompozycja “Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur]”.

 

“Nie rozpatrywałabym tego albumu jako mojej ucieczki” – nasza rozmowa z Natalią Kukulską

Leave a Reply