Premiera debiutanckiej płyty zespołu Koziguar. Posłuchaj singla “Zaufaj”

 Koziguar ogłasza premierę pierwszego albumu. Płyta ukazała się 12 lutego, a wraz z nią pojawił się nowy singiel “Zaufaj”, do którego powstał teledysk. To doskonała propozycja dla miłośników ambitnej elektroniki.

“Po wielu wspaniałych muzycznych przygodach z zespołem Dream Atlas, każdy z nas zaczął szukać swojej własnej drogi muzycznej, co spowodowało, że zdecydowaliśmy się zawiesić działalność. Jednak dwójka z nas zafascynowana elektroniką, pragnęła stworzyć nowy projekt.” – jak informuje Koziguar i dodaje:

“Powstawanie tej płyty było długim procesem, w którym postawiliśmy sobie za cel stworzenie dojrzalszego materiału, który połączy drzemiące w nas elementy muzyki progresywnej z przebojowością elektroniki.”

fot. materiały promoyjne

“Uzbrojeni w nowe inspiracje, instrumenty i doświadczenia poświęciliśmy rok 2020 na napisanie kilku utworów, tak by zmienić postrzeganie projektu Koziguar i przedstawić go w nowej, mroczniejszej formule. Płyta w naszym założeniu miała nabrać więcej charakteru niż dotychczasowe nagrania, dlatego też do jej powstania zaprosiliśmy przyjaciół z muzycznego świata, mimo to produkcja nadal pozostała w naszych rękach. 

Postawiliśmy na album krótki ale treściwy, chcemy by był wysokiej jakości wstępem do tego, co jeszcze możemy stworzyć po wskoczeniu na właściwe dla nas tory.”

Koziguar to elektroniczny duet producencki prosto z Katowic. Twórczość duetu to muzyka elektroniczna wędrująca pomiędzy housem, synthpopem i muzyką klubową z silnym przywiązaniem do klasycznej “piosenkowej” formy utworów.

*****

Kozi i Guar to starzy przyjaciele, którzy po wielu wspólnych podróżach muzycznych i wielu wspólnie zagranych koncertach w całej Polsce, postanowili zająć się bezkompromisową twórczością na własnych zasadach. Zaczynając projekt w formie żartu nie spodziewali się, że szybko odważą się pisać w języku ojczystym i wreszcie mieć coś do powiedzenia. Duet Koziguar to przede wszystkim chęć do prezentowania muzyki elektronicznej całkowicie na żywo w oparciu o bogate instrumentarium, wirtuozerskie zdolności i doświadczenia muzyków.

Płyta jest dostępna za darmo na wszystkich serwisach streamingowych. Dla zainteresowanych nabyciem kolekcjonerskiego wydania fizycznego, należy kontaktować się bezpośrednio przez Facebooka lub Instagram zespołu.

*****

FB: facebook.com/koziguar

IG: instagram.com/koziguar

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply