Natalia Przybysz i Hania Rani w utworze “Królowa Śniegu”. Zapowiedź płyty MTV Unplugged

Natalia Przybysz dołączyła właśnie do grona artystów, występujących “bez prądu” na scenie MTV Unplugged. Premiera albumu z dźwiękowym zapisem z koncertu zaplanowana jest na 12 marca, zaś singlem promującym materiał jest duet Natalii z Hanią Rani w utworze “Królowa Śniegu”. 

MTV Unplugged to legendarna i znana na całym świecie seria koncertów, w trakcie których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy odcinek został wyemitowany w roku 1989, a na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat, scena MTV gościła takie gwiazdy, jak zespół Nirvana, Paul McCartney, Eric Clapton czy Elton John. Polskimi artystami, którzy znaleźli się w tym wyjątkowym gronie są m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka czy Kasia Kowalska.

fot materiały promocyjne

W 2020 roku do projektu zaproszona została Natalia Przybysz – niezwykle utalentowana wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów.

Podczas koncertu Natalii Przybysz dla MTV Unplugged, wybrzmiały akustyczne wersje 14 utworów, wybranych spośród trzech ostatnich albumów artystki zatytułowanych “Prąd”, “Światło Nocne” oraz “Jak Malować Ogień”. Natalia wraz z zespołem oraz gośćmi specjalnymi wykonała między innymi takie piosenki, jak: “Ciepły Wiatr”, “Kochamy Się Źle”, “Dzieci Malarzy” czy wspomniany już utwór “Królowa Śniegu”. Pierwszym singlem, który promuje materiał, jest właśnie duet z Hanią Rani – pianistką, kompozytorką i wokalistką, której twórczość charakteryzuje nowe podejście do klasycznych formuł muzycznych i instrumentów akustycznych.

Natalia Przybysz o projekcie MTV Unplugged:

Ten zaszczyt spotkał mnie w najmniej oczywistym momencie kariery i życia w ogóle. W momencie, kiedy zastanawiałam się nad szukaniem nowego zawodu, przychodzi propozycja nagrania koncertu MTV z piosenkami z trzech ostatnich płyt – przyznaje. Było to dla mnie jak odpowiedź z kosmosu: nie, nie szukaj innego zawodu, śpiewaj. Całe szczęście, że mogliśmy spotykać się na próbach z moim zespołem i wspaniałymi gośćmi, takimi jak Hania Rani, Skubas czy Ralph Kamiński. Naturalnie i przyjemnie było też śpiewać z Pauliną i u boku wybitnego wiolonczelisty Michała Pepola. Po raz pierwszy na scenie towarzyszyła mi moja nauczycielka tańca Iza Szostak, a do zespołu dołączył Miłosz Pękala. Cały ten proces był dla mnie jak naturalny przepływ energii. Zero konfliktów. Czysta radość i wdzięczność. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali ze mną i bawili się ze mną w mój zawód piosenkarki.

Hania Rani o projekcie MTV Unplugged:

Dzięki Natalii śpiewałam pierwszy raz od dawna nie swoje piosenki, które wibrują mi pod skórą po dziś dzień jakby były własnymi i których tekst słyszę często w głowie, kiedy nikt nie podsłuchuje. To był dla mnie wielki zaszczyt i przyjemność móc pobyć wspólnie w tych wątpliwościach, strachu i wyzwalającej uldze po. W płynącej bez zbędnych tłumaczeń muzyce i energii, dwóch zupełnie innych, ale krążących obok siebie w harmonii planet. Dzisiaj dzielimy się małym fragmentem tego, co wyniknęło z naszego przebywania, we wspólnym wykonaniu “Królowej śniegu” podczas koncertu MTV Unplugged nagranego w warszawskim kinie Relax. Oglądajcie i słuchajcie wszędzie gdzie się da i cóż, rozglądajcie się na boki. Być może gdzieś tam tli się iskierka zrozumienia w oczach drugiego.

Tracklista:
1. Vardø feat. Hania Rani
2. Ogień feat. Michał Pepol
3. Po Naszej Stronie
4. Krakowski Spleen
5. Ciepły Wiatr feat. Skubas & Piotr Niesłuchowski & Michał Pepol
6. Że Jestem feat. Paulina Przybysz
7. Wyspa feat. Paulina Przybysz
8. Kochamy Się Źle
9. Świat Wewnętrzny
10. Miód
11. Niebo
12. Dzieci Malarzy
13. Królowa Śniegu feat. Hania Rani
14. Sto Lat feat. Ralph Kamiński

 

Leave a Reply