Daniel Grupa z nowym utworem “Burza”. Zapowiedź płyty “Zanim nadejdzie noc”

Utworem “Burza” Daniel Grupa zapowiada premierę swojej autorskiej płyty zatytułowanej “Zanim nadejdzie noc”, która ukaże się 11 marca 2021 roku pod naszym patronatem medialnym. Do kompozycji został zrealizowany teledysk.

Pomysłodawcą i reżyserem obrazu został ponownie Michał Jagiełło, a w jednej z głównych ról zobaczymy znakomitego polskiego aktora Lecha Mackiewicza.

“Opowiedziałem Michałowi, historię pewnej nocy, którą spędziłem w namiocie w pobliżu lodowca Kodnitzkees w Taurach Wysokich. Przed północą rozpętała się ogromna burza i trwała wiele godzin. Szalały błyskawice, lał deszcz, namiot cudem przetrwał. Uległem wtedy wszystkim strachom i demonom, które zrodziły się w mojej głowie. Zniknęły dopiero, kiedy nadszedł świt”.

fot. Ala Szarowar

Daniel Grupa to jedna z takich postaci na rodzimym rynku muzycznym, której muzykę mogliśmy usłyszeć zarówno w teatrze czy w filmie (“Dzień w którym Umrę”, „Grun de Berg. Wyzwanie”), ale również podczas koncertów polskich artystów, z którymi współpracuje od wielu lat. Jego wielką pasją są góry, w których wspina się zarówno latem jak i zimą (Kaukaz, Alpy, Tatry).

Premiera płyty 11 marca 2021 roku.

Wokół fortepianu, który pełni na tej płycie rolę pewnego narratora muzycznej opowieści, pojawi się też brzmienie kwartetu smyczkowego, dźwięki trąbki i niespodzianka w postaci śpiewu… Renaty Przemyk.

Muzyka: Daniel Grupa
Scenariusz: Michał Jagiełło, Michu Szczepański
Reżyseria i zdjęcia: Michał Jagiełło
Kostiumy: Joanna Malinowska

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply