Jacek Stachursky z prezentem na Walentynki

Ponad dwie dekady temu pojawił się w sercu Jacka Stachursky’ego utwór, który na trwale wpisał się w jego kanon inspiracji muzycznych. Mowa tutaj o piosence „Uwierz mi (to nie koniec)”, czyli „Fool (If You Thing It’s Over)” w oryginalnym wykonaniu Chris Rea.

Ta wyjątkowa kompozycja i polska adaptacja tekstu w wykonaniu Jacka, to kolejna odsłona wyzwania fonograficznego, zwanego „Moje Ukochane Covery”, którego efekty będzie można ocenić już niebawem. Póki co prezentujemy kolejną inspirację i pasję życiową Stachurskyego.

fot. materiały promocyjne

Stachursky to największa gwiazda rodzimej sceny pop-dance. Jego piosenki nie schodzą z list przebojów. Rocznie gra 60-70 koncertów, głównie plenerowych oraz w dużych dyskotekach. Przyciąga na swoje koncerty rzeszę fanów.

Najpierw był rockmanem, liderem zespołu Eve Boys. Karierę solową rozpoczął osiem lat temu, gdy nagrał piosenkę, pt. ‘Taki jestem’. Przebój ten odniósł fenomenalny sukces w Polsce oraz zdobył ogromną popularność w dyskotekach w Chicago.

Jacek Stachursky jest laureatem wielu nagród, Superjedynek, Bravo OTTO, Mikrofon Popcornu, Play Box, Skrzydła Super Expressu oraz Słowik Publiczności zdobyty na Sopot Festiwal w 2006.

Większość jego płyt osiągnęło status złotej oraz platynowej płyty: ‘1996’, ‘1999’, ‘1’, ‘Finał’, ‘Urodziłem się, aby grać’, ‘Trwam’, ‘Wspaniałe Polskie Przeboje’. ‘Moje najlepsze piosenki’ pokrył się trzykrotną platyną.

 

Leave a Reply