Ola Duda z premierowym utworem. Posłuchaj singla “Czy jesteś gdzieś”

Piosenka “Czy jesteś gdzieś” Oli Dudy to kolejna odsłona projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

fot. Maciej Brożek Fotografia

“Czy jesteś gdzieś” to już kolejny utwór młodej wokalistki. Ola posiada urzekającą naturalność, która rzuca ciepłe światło na jej nową piosenkę “Czy jesteś gdzieś”, stworzoną w ramach projektu iWojtek. Jej delikatny głos na tle starannie zaaranżowanej sekcji smyczkowej prezentuje się szlachetnie. To jedna z tych bardziej melodyjnych, wyraźnie piosenkowych propozycji, która sprawdza się w tak swobodnej odsłonie. Kompozytor Wojciech Jabłoński pozostawił wiele przestrzeni dla samej wokalistki, przez co miała ona szansę w pełni pokazać umiejętności, ujawniając przy tym własną wrażliwość.

I chociaż skala wokalna Oli nie jest duża, to jej emocjonalne wykonanie wyciągnęło z tego utworu więcej niż moglibyśmy oczekiwać.

To zdecydowanie właściwe miejsce dla wciąż rozwijającej się artystycznie wokalistki. Tekst dosyć dosłownie traktuje temat, ale w połączeniu z poruszającą interpretacją nie ociera się o banał. A do tego dostaliśmy jeszcze zaskakujący teledysk!

*****

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Leave a Reply