Baasch i Kacperczyk w premierowym utworze “Sportowa Warszawa”

Baasch zapowiada wydanie płyty “Noc” na winylu. Utworem promującym to wydawnictwo został nowy utwór “Sportowa Warszawa”, który artysta nagrał z braćmi Kacperczyk.

Baasch znów idzie w miasto nocą. Tym razem nie sam. W rajdzie po mrocznej Warszawie towarzyszą mu bracia Kacperczyk.

Baasch – producent, kompozytor, wokalista, autor świetnie przyjętej, wydanej latem płyty „Noc” – wraca z premierowym utworem. Przez ostatnie lata wiele razy współpracował z najważniejszymi artystami sceny elektro (m.in. Rysy, Bokka, Agim, Novika, Zamilska, Sonar Sour, Piotr Bejnar). Tym razem muzycznie spotkał się z Kacperczykami – młodą gwardią hip-hopu, autorami debiutanckiego albumu „Sztuki piękne” wydanego w lutym pod szyldem SBM Label.

fot. materiały prasowe

„Sportowa Warszawa” to kolejna odsłona opowieści Baascha o blaskach i cieniach nocy. Kultowe place, modne ulice, szybkie jazdy na dopingu, gniew, rozczarowanie, zagubienie…

“Szkoda czasu, co ma na tym placu zbawić mnie,

A może za dnia ta ulica jasna stanie się”

Utworowi towarzyszy teledysk w reżyserii Tymona Nogalskiego i Dawida Misiornego.

„Nagrywanie „Sportowej Warszawy” było od początku do końca pracą zespołową. Muzyka, słowa, produkcja, wszystko jest wspólne. Myślę, że spotkaliśmy się w połowie drogi między tym, co każdy z nas gra na co dzień. Bardzo lubię ten kawałek” – mówi Baasch.

„Sportowa Warszawa” pojawi się w serwisach digitalowych oraz na winylu „Noc” jako bonus track. Premiera wersji winylowej albumu zapowiadana jest na wiosnę 2021 roku. Winyl ukaże się 2 kwietnia 2021 roku.

 

 

 

Leave a Reply