Siostry Łotry z premierą albumu “Pierwszy lot ptaka”

Siostry Łotry prezentują premierowy album “Pierwszy lot ptaka”, którego premiera przypada na dziś, tj. 5 grudnia. Płyta ukazała się pod naszym patronatem medialnym.

Jedenaście autorskich piosenek z zadziornie literackim tekstem. Wnikliwym, blisko człowieka – stąd „piosenka humanistyczna”.

Siostry Łotry to skład nie do podrobienia. Cztery osoby – całe bogactwo brzmień. Na pierwszym planie słyszymy siostry KępistyJulia jest autorką tekstów, śpiewa i gra na wiolonczeli. Maria gra na wibrafonie. Ponadto słyszymy kontrabas Karola Gadzało, perkusję Wojtka Sobury, elektronikę i różne dodatki: m.in. flet, gitarę, piłę i ukulele.

fot. Jerzy Dziedziczak

 

Teksty na płycie są przejmujące, szczere, kobiece. Autorka w sposób lekki, często żartobliwy porusza tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, a jednak robi to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

Płyta „Pierwszy lot ptaka” to pierwszy album zespołu. Znajdują się na nim single „Dinozaur” i „Łyse konie”. Stylowa, czarno-biała okładka zawiera książeczkę z tekstami i ilustracjami Weroniki Tarki. Niezwykłą atmosferę krążka odczuwa się nie tylko za sprawą wpadającej w ucho, różnorodnej muzyki i osobistych tekstów, ale też dlatego, że słychać w nim wdzięk siostrzanej relacji i zwykłą ludzką humanistyczną przyjaźń.

Gościnnie zagrali: Jerzy „Słoma” Słomiński i Piotr „Łycha” Łyszkiewicz.

Siostry Łotry “Pierwszy lot ptaka” czyli piosenka humanistyczna.

Album posiada certyfikat “Pan Winyl Poleca” i zamówisz go pod linkiem:

https://chodzasluchy.com/siostry-lotry-pierwszy-lot-ptaka-cd-p-19802.html

 

fot. okładka płyty

 

 

Leave a Reply