Pierwszy utwór w ramach projektu Voice Office. Posłuchaj singla “Hipokryzja”

“Hipokryzja” to pierwszy utwór projektu Voice Office, w którego skład wchodzi kilkoro uzdolnionych wokalistów. Efektem ich wspólnej pracy jest także wyjątkowy teledysk podkreślający przekaz wspólnie nagranej piosenki.

Voice Office to szkoła wokalna, w której łączy się głosy i kreatywność, by wspólnie stworzyć piosenkę. Efektem pracy ostatniej edycji przedsięwzięcia są dodatkowo teledyski 4K. Pierwszy z nich powstał właśnie do utworu “Hipokryzja”, który miał swoją premierę 4 grudnia 2020.

Voice Office w utworze „Hipokryzja” reprezentują Karolina Kaleta, Zuza Jurkiewicz, Weronika Kuczun, Klaudia Urbanek, Łukasz Szostek i Rafał Makarow.

fot. materiały prasowe

Wokaliści pierwszy raz spotkali się w takim gronie. Od początku atmosfera wskazywała na to, że wyjdzie z tego coś naprawdę interesującego. Temat na piosenkę powstał zanim pojawił się Covid-19. Pewne przemyślenia zawarte w tekście „Hipokryzji” stały się jednak niespodziewanie bardziej aktualne właśnie w tych trudnych czasach. Poza kilkoma gorzkimi myślami, słychać też wdzięczność za to, co pokonaliśmy, aby być tu i teraz. Może to jedyny sposób na walkę z nieustannie próbującą dojść do głosu hipokryzją, która cicho drzemie w każdym z nas. Widzimy ją na każdym kroku – jak spróbujemy spojrzeć dość wnikliwie, znajdziemy ją również w naszych słowach i czynach.

*****

“Ciekawe jest to, że pracę twórczą skończyliśmy zdalnie podczas pierwszego lockdownu” – jak mówi producent utworu i teledysku Mateusz Krautwurst i dodaje: “Chociaż los pokrzyżował nam kilkukrotnie plany, nie poddaliśmy się i w końcu z dumą zapraszam na premierę singla i teledysku. Zawdzięczamy to wielu osobom. Muzycznie wsparli nas m.in. Piotr Żaczek (basista zespołu Poluzjanci i Kayah), Tomasz Mądzielewski, który od lat koncertuje i nagrywa z gwiazdami (takimi jak Mrozu, Kasia Moś czy Lion Shepherd). Wszystko to działo się w czasie, kiedy nie mogliśmy koncertować i nawet spotykać się w studiu. Piotr Kosterkiewicz i Dawid Surowy pomogli nam latem, kiedy można było legalnie działać i zapewnili nam wspaniały clip 4K. Świetne kamery i ich zaangażowanie, a także zaangażowanie całej ekipy zasługuje na wielkie brawa. Tak samo zaangażowanie i determinacja wokalistów. To debiutanci, których przeciwności losu nie są w stanie zatrzymać. Dziękuję im za zaufanie i serdecznie gratuluję, bo z takim nastawieniem warto wchodzić na profesjonalną scenę muzyczną.”

Nowy pomysł na szkołę to z pewnością świeże oblicze muzycznego środowiska, gdzie ważne jest wspólne muzykowanie, dające najbardziej zaskakujące rezultaty. Debiutanci z Voice Office dają też dobry przykład, że nie wolno się poddawać – trzeba tworzyć, trzeba współpracować, bo ten nieciekawy dla artystów czas jeszcze się nie kończy.

*****

Mateusz Krautwurst – keys/mix/reżyseria/produkcja audio-video

Łukasz Chyliński – electric guitar

Piotr Żaczek –  bass

Tomasz Mądzielewski – drums

Przemek Puk – vox post-mix

Robert Szydło – analog mastering

 

2 odpowiedzi na “Pierwszy utwór w ramach projektu Voice Office. Posłuchaj singla “Hipokryzja””

Leave a Reply