Klamka prezentuje teledysk do utworu “Be Yourself”. Ważna akcja społeczna

Premierowy teledysk zespołu Klamka powstał tym razem do piosenki “Be Yourself” i wiąże się z ważną akcją społeczną. Utwór znalazł się na płycie “Tribute to Chris Cornell”, który ukazał się w maju tego roku.

“Teledysk jest częścią projektu. Nagraliśmy również film dokumentalny i dopiero teraz, gdy całość jest gotowa – wypuszczamy materiał.” – jak informuje zespół.

Zwrócenie uwagi na problem depresji jest głównym celem tego projektu. Teledysk do utworu “Be Yourself” został oparty m.in. o sceny z psychoterapii grupowej a dokładniej psychodramy.

fot. materiały prasowe

 

Psychodrama polega na poznaniu i rozumieniu przyczyn swojego stanu np. odkrycie swoich lęków, rozumienia ich roli i oswojeniu. Często w rolę lęku wciela się uczestnik terapii.

Sceny były kręcone z pewną dozą improwizacji, a czuwała nad nimi Lidia Zdanowska – psycholog z Fundacji Psychologiczna Przystań, która pracuje w ten sposób na co dzień.

*****

18 maja premierę miała debiutancka płyta projektu Klamka. “Tribute to Chris Cornell” to zestaw utworów artysty w elektronicznych, popowych i smooth jazzowych aranżacjach.

“Projekt Klamka tworzą muzyczni pasjonaci, moi dobrzy znajomi. Postać Chrisa Cornella zajmuje niezwykle ważne miejsce w moim muzycznym sercu. Ten album to spełnienie mojego ogromnego muzycznego marzenia. Bardzo długo nosiłam się z zamiarem zarejestrowania własnych interpretacji jego utworów. Chciałam je odkurzyć i otulić ciepłym nowym brzmieniem. Okazało się, że jest mnóstwo ludzi, którzy nie znają tych utworów w oryginale, więc naszymi śmiałym interpretacjami zaintrygowaliśmy ich i zachęciliśmy do odszukania oryginałów.” – jak informuje artystka.

 

fot. plan teledysku

 

Leave a Reply