Tomasz Mika prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Kiss”

“Kiss” to najnowszy singiel Tomasza Miki, który promuje wydany w tym roku album “Pył”. Do piosenki powstał teledysk.

„Kiss” – to piosenka o uwolnieniu się z toksycznej relacji. Pisana w podróży po USA, tekst powstał w chmurach podczas lotu, gdzie dystans fizyczny od spraw bieżących pozwolił uzyskać dystans mentalny. Jest jedną z bardziej tanecznych piosenek z płyty i niejako streszcza jej przesłanie – wzbicie się ponad cynizm i negatywność. – jak informuje artysta.

fot. materiały prasowe

“Uwielbiam pisać piosenki i je wykonywać. Dźwięki i teksty towarzyszą mi od najmłodszych lat. Śpiewam i gram na instrumentach. Urodziłem się w USA, jednak wczesne dzieciństwo spędziłem w Polsce.”

“Powróciłem z rodziną do Stanów Zjednoczonych w wieku ośmiu lat i spędziłem tam 6 lat. Potem znów wróciłem do Polski, tym razem na stałe, sporadycznie odwiedzając Stany Zjednoczone. Dorastanie w dwóch krajach stawiało przede mną wiele wyzwań, ale wiele mnie nauczyło – dało mi przede wszystkim: świeże spojrzenie na świat, otwartość na różne kultury, styczność z wieloma środowiskami i historiami ludzkimi. Wszystkie te doświadczenia dostarczają mi mnóstwo inspiracji muzycznych i tekstowych.”

Tomasz Mika – skończył studia architektoniczne na Politechnice Krakowskiej. Projektowanie budynków, poszukiwanie i rozumienie form, rysunek odręczny oraz sztuki plastyczne pomagały mu w rozwoju muzycznym. Uczestniczył i był nagradzany w wielu konkursach i przeglądach wokalnych i teatralnych. Został laureatem m.in. „Talentów Małopolski”, wystąpił w Piwnicy pod Baranami, otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską w „Przeglądzie małych form teatralnych w języku angielskim” w teatrze Groteska w Krakowie. Zdobył wyróżnienie oraz specjalną nagrodę uczestników na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Tarnowie.

*****

Album studyjny “Pył” dostępny na platformach streamingowych oraz w wersji fizycznej na stronie https://tomaszmika.com/

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply