Liber prezentuje nowy utwór “ID” i zapowiada album

Zmieniam w historię, kupuję lajki, znów jestem fajny, mam nowe ID – rapuje z ironią Liber w swoim najnowszym kawałku. Wyprodukowany przez Tabba singiel „ID” to kolejna zapowiedź nowego albumu Libera.

Wracający do swojej klasycznie hip-hopowej stylistyki Liber, po ciepło przyjętych utworach „Latarnie” i „Olo!”, odsłania kolejne karty. Trzecim singlem z jego nadchodzącego albumu „ID” jest utwór o tym samym tytule.

W tekście „ID”artysta obrazowo wypowiada się na temat swojej historii i pobudek, które skłoniły go do powrotu do rapowych brzmień. Za muzykę do utworu odpowiada znany producent Tabb, który także przed laty zaczynał od hip-hopu. Album „ID” to zatem sentymentalny powrót również dla niego – wyprodukował aż 6 z 13 utworów z nowej płyty Libera.

fot. materiały prasowe

„ID” to trzeci singiel zapowiadający nową płytę Libera, również zatytułowaną „ID”, która ukaże się 11 grudnia. Wcześniejszymi singlami promującymi album były „Latarnie” (feat. Poblo, prod. DJ Zel) i „Olo!” (prod. DJ Zel).

Album „ID” to powrót do korzeni. Po kilkunastu latach rozmaitych eksperymentów muzycznych, Liber sięga po gatunek, z którego się wywodzi. Nowa płyta to kopalnia uczuć i refleksji, na które w ostatnim czasie nie zawsze było miejsce. „ID” to wielkie sukcesy i hejt, radość i melancholia, miłość i nienawiść. To energia jak u debiutanta, podparta jednak sporym bagażem przeżyć i rozważań na temat otaczającego nas świata.

 

Dodaj komentarz