Premiera debiutanckiej płyty zespołu The Gist!

22 listopada 2020 to data premiery debiutanckiej płyty zespołu The Gist. Album zatytułowany po prostu “The Gist” jest dostępny w wersji fizycznej. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego na swój sposób oryginalnego i ciekawego wydawnictwa.

The Gist to fuzja muzycznych smaków w rockowym wydaniu, okraszona polskimi tekstami i unikatowymi kompozycjami wychodzącymi poza dzisiejsze standardy, co w pełnej krasie pokazuje ich debiutancka płyta.

“Gramy rocka inspirowanego całą gamą muzyki, której słuchamy. Stawiamy na unikatowość kompozycji i polskie teksty” – jak sami mówią o swojej muzyce.

fot. okładka płyty

 

The Gist to zespół, który powstał z inicjatywy gitarzysty, wokalisty Kierasa i basisty Kuby Głuszaka, pochodzących z Rudy Śląskiej. Za perkusją zasiadł Kajtek Budziaszek, a całość składu dopełnił Jakub “Riplej” Wypler odpowiedzialny za realizację i miks.

Dotychczas grupa zaprezentowała cztery single, z czego “Już nie pada” miał swoją premierę w Radiowej Jedynce, natomiast “Drzewa i grzyby” stały się  jedną z bardziej interesujących kolaboracji tego roku.

Lista utworów:
01. Czarno-biały świat
02. Meteoryty
03. Klucz
04. Róże
05. Drzewa i grzyby (feat. Kuba Knap, Belmondo)
06. Już nie pada
07. Lato po zimie
08. Afterglow

Płytę można zamawiać na stronie: http://thegistband.pl/

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply