Chłopcy Kontra Basia przedstawiają drugi singiel zapowiadający płytę „Mrówka zombie” inspirowaną legendami miejskimi, teoriami spiskowymi i creepypastami. Utwór nosi nazwę „Kosmiczny Aerobik”.
Zespół o utworze „Kosmiczny aerobik”:
„Dawno, dawno temu za murami Jasnej Góry rozbiło się UFO. Kosmitom wszczepiono gen polskości, poddano przymusowej asymilacji, a akta spraw utajniono. Do dziś mieszkają wśród nas. Nasze narodowe UFO”.
Zespół Chłopcy kontra Basia trudno jest zamknąć w muzycznym schemacie. To zespół, który splata ze sobą elementy korzeni i nowoczesnych jazzowych aranżacji. Od debiutanckiego albumu “Oj tak!” zespół przeszedł głęboką przemianę i wzbogacił swój skład osobowo–instrumentalny.
Do grupy dołączyli – Łukasz Korybalski znany m.in ze składu Ani Dąbrowskiej i Mateusz Modrzejewski (Majka Jeżowska, The Dumplings).
Inspiracje zespołu to wędrówka po ludowych motywach i gawędach, ubranych we współczesną stylistykę.
fot. Mateusz Detyniecki
Artyści o nowej płycie:
„Oto miasto, pod którym tyka bomba w rytmie walca. Grasują tu zwierzęco-ludzkie hybrydy, a diabeł wozi się nie tylko czarną wołgą, ale i żółtym polonezem. W mieście tym, mili kosmici postawią ci bańki, a Czarny Roman uraczy wróżbą. Wieczorami, po zgaszeniu lamp opowiada się tu historie o skamieniałej Zoi i inteligentnych grzybach przejmujących wolę. Ci, którzy boją się spać, odczytują do rana gwiezdne komunikaty. A ci, którzy się nie boją, śnią o niespełnionej miłości. Wybraniec po przebudzeniu się, odnajdzie portal do równoległego świata, w którym upragnione szczęście będzie płynąć jak niezmącony strumyczek.
Wróciwszy z nowym materiałem, Chłopcy kontra Basia opuszczają uniwersum dawnej wsi i bajek i wchodzą w świat wymyślonego miasta. Wciąż jednak opowiadają o tym, co fascynowało ich od zawsze: o rzeczach tajemnych, magicznych, przedziwnych, strasznych i cudownych. Miejskie legendy, creepypasty, wieści o współczesnych cudach i teorie spiskowe – to one stanowią pole do twórczej zabawy przy trzeciej płycie Chłopcy kontra Basia. Strzeżcie się!
Płyta od pierwszych dźwięków po ostatnie szlify została napisana i wykonana przez zespół. W kompozycjach i nagraniach wzięło udział trio założycielskie – Basia Derlak, Marcin Nenko, Tomasz Waldowski, a także Mateusz Modrzejewski i Łukasz Korybalski. Za produkcję i miks odpowiadał Tomasz Waldowski. Sesję zdjęciową do albumu przygotował Mateusz Detyniecki XIX-wieczną metodą fotograficzną mokrego kolodionu”.