Włodi i 1988 we wspólnym projekcie. Premiera płyty “W/88”

18 września ukazała się wspólna płyta Włodiego i 1988. Album nosi tytuł “W/88”.

Włodi i 1988 przedstawiają „W/88”! Świeżość i bezkompromisowość – tak płytę opisują recenzenci.

fot. Dawid Misiorny

Album „W/88” to produkcja niezwykle wyjątkowa. Włodi zdecydował się na współpracę z jednym producentem, nie oznacza to jednak ograniczonej formy tego wydawnictwa.

Działanie z połową duetu Syny zaowocowało niezwykle przemyślanymi, surowymi oraz wyjątkowymi utworami. 1988 nadał krążkowi swojego indywidualnego stylu, który wybija go przed szereg.

O krążku od samego początku trwania preorderu było głośno. Między innymi za sprawą współpracy Def Jam Recordings Poland z TIDAL. Każdy zamawiający „W/88” dostał do swojego zamówienia indywidualny kod, który uprawniał nowych użytkowników platformy do bezpłatnego korzystania z zasobów TIDAL przez 60 dni.

Na krążku możemy usłyszeć reprezentantów młodego pokolenia, między innymi Miłego ATZ, Wiadrowskiego czy tajemniczy skład Tonfa. Nie zabrakło jednak miejsca dla Pryksona Fiska, czy Jetlagz, którzy ubarwiają krążek powrotem do głębokiego oldschoolu.

Minimalistyczna forma okładki oraz lakoniczna nazwa nie zdradzają zawartości tego projektu. Muzykom zależało na tym, aby odbiorca mógł skupić się na muzycznej stronie krążka, a nie na tym, w jaki sposób jest on zaprezentowany. Ascetyczna forma okładki, to jednak pierwszy etap do zrozumienia „W/88”.

 

Leave a Reply