Kortez – “Mój dom / Nad morzem” LIVE z albumu “Sold out 2019/2020”

Przedstawiamy specjalny klip do utworów „Mój dom / Nad morzem”, pochodzących z koncertowego albumu Korteza „Sold out 2019/2020”, który ukazał się w czerwcu tego roku. Obrazek wzbogacony został specjalnie stworzonymi animacjami przez Krzyśka Ostrowskiego z Cool Kids Of Death.

Zdjęcia do obrazka zostały nakręcone w 2019 roku podczas jesiennej trasy Korteza – „Przedpremierowo”. Na jednej z pierwszych prób przed rozpoczęciem koncertów, Kortez zaproponował zmianę aranżacji do piosenki “Mój Dom” – „To jedna z moich najważniejszych piosenek, ale nigdy nie byłem w pełni zadowolony z jej finalnej wersji i dlatego nie trafiła na drugą płytę…”.

fot. okładka płyty

Zespół błyskawicznie odnalazł się w nowym pomyśle Korteza, a kolejnym krokiem było połączenie “Mojego domu” z nowo powstałą piosenką „Nad morzem”.

Oba utwory znalazły się na koncertowej płycie „Sold Out 2019 /2020” wydanej w tym roku przez Jazzboy Records. Obrazek do tych piosenek został dodatkowo zilustrowany ruchomymi rysunkami przez Krzyśka Ostrowskiego z Cool Kids Of Death.

Kortez obecnie rozpoczyna jesienną trasę koncertową KWADRO TOUR 2020. W ostatnim czasie sporym przeobrażeniom uległ zespół towarzyszący, który zmniejszył się do kwartetu. Jesienią na scenie zobaczymy muzyków w składzie: Kortez (śpiew, gitara, fortepian, gitara basowa, puzon, instrumenty klawiszowe), Krzysiek Domański (gitara basowa, fortepian, gitara, instrumenty klawiszowe, chórki), Robert Szymański (perkusja, chórki) i Tomasz Ziętek (trąbka, instrumenty klawiszowe).

Na program koncertów oprócz kluczowych piosenek z repertuaru Korteza złożą się także rzadziej wykonywane utwory jak: “Co myślisz?”, “ Czy to już jest dno?”, “Wiem, że mnie podglądasz”, “Wracaj do domu”, “Dlaczego z Tobą jestem?”, “Boję się”, “Mój dom” i inne. Całość będzie miała lekko pulsujący charakter, do czego w ostatnich latach Kortez zdążył nas już przyzwyczaić. 

Kortez – Intro / Chodź na chwilę – 12 min. film z trasy koncertowej

Leave a Reply