sanah po męsku, czyli “Melodia” w wykonaniu Juliana Lesińskiego

Julian Lesiński podjął się niemałego wyzwania, interpretując jedną z piosenek sanah. Przekonajcie się jak brzmi “Melodia” w nowej, zaskakującej aranżacji.

fot. materiały prasowe

“Czy facet może śpiewać kobiece piosenki? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza, gdy jest to poruszający tekst i muzyka, obok których nie można przejść obojętnie. Taką piosenką jest MELODIA sanah.

Poruszyła mnie jej wrażliwość i lekkość z jaką oddaje emocje swoim słuchaczom. Poczułem, że są to emocje bardzo bliskie mi i oddają uczucia, z którymi się utożsamiam. Musiałem to tylko “przepracować” przez siebie. Nie spodziewajcie się zatem, że będzie to zwykły cover. Są to moje przemyślenia i moja interpretacja tego wyjątkowego utworu w niezwykłej szwedzkiej aranżacji.” – jak informuje wokalista

*****

Nowe wykonanie “Melodii”, jednej z bardziej znaczących piosenek w repertuarze sanah, na pewno należy zaliczyć do zaskakujących. Wokalista nie podszedł do tego utworu jak do typowego coveru. Wpuścił do niego znacznie więcej powietrza i nadał mu pewnego rozmachu. Dzięki temu znalazło się w tej kompozycji więcej przestrzeni dla samego artysty, który pokazał pełnię swoich możliwości wokalnych. Nowoczesna aranżacja w żaden sposób nie koliduje z oryginałem. Wciąż w “Melodii” jest wiele świeżości i współczesnych dźwięków, doskonale uzupełniających się tym razem z męskim głosem. A to, że interpretacja różni się od tego, co zaprezentowała sanah? Nic w tym dziwnego, w końcu artysta zaprezentował nieco inny punkt widzenia. A przy tym podszedł do tego w sposób twórczy.

*****

Julian Lesiński jest wokalistą, aktorem oraz uczestnikiem “Szansy na Sukces Opole 2020”, gdzie brawurowo wykonał hit Izabeli Trojanowskiej „Pieśń o cegle”.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych i konkursów wokalnych. Zwyciężył w plebiscytach „Hitem na scenę” Radia Oko oraz „W drodze na czerwony dywan” Red Carpet TV. Do jego największych sukcesów należy natomiast zwycięstwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie a także udział w litewskim TV show „Music Talent League”.

Artysta zdobył tytuł “Osobowość Roku 2018” w kategorii Kultura w plebiscycie Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”, który został wykonany m.in. podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne popowo-elektroniczne brzmienia.

🔸 Muzyka: sanah, Bogdan Kondracki 🔸 Tekst: sanah, Magdalena Wójcik, Karolina Kozak 🔸 Aranżacja: Simon Johansson, Niklas Bergqvist 🔸 Realizacja nagrań wokalnych, Mix: Marek Kubik (WeM Studio) 🔸 Zdjęcie: Magdalena Hanik

Julian Lesiński wykonuje utwór “Melodia” z repertuaru sanah

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz