Julian Lesiński wykonuje utwór “Melodia” z repertuaru sanah

Na pewno znacie “Melodię” z debiutanckiej płyty sanah. Teraz ten utwór postanowił zinterpretować Julian Lesiński nagrywając go w nieco innej aranżacji.

fot. materiały prasowe

“Czy facet może śpiewać kobiece piosenki? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza, gdy jest to poruszający tekst i muzyka, obok których nie można przejść obojętnie. Taką piosenką jest MELODIA sanah.

Poruszyła mnie jej wrażliwość i lekkość z jaką oddaje emocje swoim słuchaczom. Poczułem, że są to emocje bardzo bliskie mi i oddają uczucia, z którymi się utożsamiam. Musiałem to tylko “przepracować” przez siebie. Nie spodziewajcie się zatem, że będzie to zwykły cover. Są to moje przemyślenia i moja interpretacja tego wyjątkowego utworu w niezwykłej szwedzkiej aranżacji.” – jak informuje wokalista

Julian Lesiński jest wokalistą, aktorem oraz uczestnikiem “Szansy na Sukces Opole 2020”, gdzie brawurowo wykonał hit Izabeli Trojanowskiej „Pieśń o cegle”.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych i konkursów wokalnych. Zwyciężył w plebiscytach „Hitem na scenę” Radia Oko oraz „W drodze na czerwony dywan” Red Carpet TV. Do jego największych sukcesów należy natomiast zwycięstwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie a także udział w litewskim TV show „Music Talent League”.

Artysta zdobył tytuł “Osobowość Roku 2018” w kategorii Kultura w plebiscycie Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”, który został wykonany m.in. podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne popowo-elektroniczne brzmienia.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply