“Hiroszima”. Posłuchaj premierowego utworu Chommara

“Hiroszima” to nowa propozycja artysty występującego pod pseudonimem CHOMMAR. W utworze gościnnie pojawia się młoda wokalistka Sonia Cyris.

CHOMMAR to twórca pochodzący z okolic Białegostoku. Od dziesięciu lat mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest związany z teatralnym środowiskiem tego miasta. Niedawno opublikował w sieci swoje kolejne nagranie. Tym razem zaprosił do współpracy młodą wokalistkę Sonię Cyris i mocno skręcił w stronę muzyki rockowej. Kawałek “HIROSHIMA” został zainspirowany między innymi pobytem autora w Japonii.  

fot. Mila Łapko (grafika – Ela Misztalewska)

Nowy utwór “Hiroszima” to kolejna autorska odsłona twórczości niezwykle intrygującego i oryginalnego artysty jakim niewątpliwie jest Chommar.

Tym razem nie mamy do czynienia jedynie z gitarowym zgrywaniem dźwięków. To najbardziej świadoma i zrobiona z rozmachem piosenka w dotychczasowym dorobku wokalisty. Pojawiają się w niej delikatnie zaszczepione klawisze i perkusja, dzięki czemu mamy do czynienia z pełniejszym brzmieniem. Można też wyczuć teatralno-rockową energię, która dodaje całości kolorytu. Zauważalne to jest nie tylko w samej formie tej kompozycji, ale także w charakterystycznym wokalu.

Przypuszczalnie nawiązania w tekście do twórczości innych wykonawców nie są przypadkowe (“Wiosna wybuchła prosto w twarz” i “Santa Muerte”). W ogóle w kolejnych propozycjach Chommara nie ma przypadkowości. To bardzo konsekwentny, pomału rozwijający własne zapatrywania muzyczne artysta. Najlepszym tego przykładem jest właśnie premierowy utwór “Hiroshima”, który rzuca nowe światło na jego dotychczasowe dokonania.

*****

Będąc daleko od domu, w obcej kulturze, wrzucony w wir pracy, nie mogłem uciec od myśli, że każdy na swój sposób jest jak Hiroshima. Nasza przeszłość ma ogromny wpływ na naszą teraźniejszość. To co się wydarzyło dawno temu zostawia w nas ślad, często uwiera i przeszkadza, promieniuje, wpływa na nasze wybory i decyzje… a gdy z tym walczymy, to prawie zawsze przegrywamy, tracąc czas i energię. HIROSHIMA to kawałek o przemijaniu, o walce z samym sobą, o miłości, o tym co stałe i ulotne.” –  jak informuje artysta.

Chommar i jego premierowy utwór “Hiroszima”

Tekst: CHOMMAR
Muzyka: Michał Wereda, CHOMMAR
Realizacja/mix/mastering: Piotr Mańkowski (Coverius Studio)
Lyric video: Agnieszka Błaszczak

 

Leave a Reply