sskjegg z premierowym utworem “Toń”

“Toń” to utwór wszechstronnie uzdolnionej artystki występującej pod pseudonimem sskjegg. Singiel został wydany w ramach projektu dla młodych artystów My Name Is New.

sskjegg, czyli Sabina Broda to absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, autorka tekstów i producentka muzyczna. Wydała płytę ,,niewielkość” pod pseudonimem artystycznym jako sskjegg. W maju 2020 roku ukazała się jej druga płyta. Wokalistka avant-popowego zespołu TOKKA. Dyrektorka Akademii Dźwięku w Cieszynie. Rehabilituje głosy, pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi.

Zajmuje się także marketingiem i obrazem wokalisty w sieci – prowadzi bloga związanego z głosem oraz śpiewem. Zwariowana mama. A po tych wszystkich zajęciach – ukochuje pisanie brzydkich piosenek.

fot. materiały prasowe

Jak się okazuje stwierdzenie “brzydka piosenka” nijak ma się do nowej propozycji sskjegg. Chyba, że temu określeniu nadamy nowe znaczenie – porywająca, szlachetna, wytrawna, wyraźnie odstająca od banalnego popu. W takim rozumieniu utwór “Toń” odsłania wrażliwość samej wokalistki. Artystka posiada zdolność do wyłapania melancholijnych dźwięków i błyskotliwego zapisywania w nich własnych myśli. Każda z nich tonie w pewnej ulotności, ale też wyrafinowaniu. Słowa stapiają się w jedną całość z lekko płynącą melodią, która otoczona została współczesnym, świeżym brzmieniem szeroko rozumianego dreampopu. Jest w tym też jakiś pierwiastek uzależniający. Na jednokrotnym przesłuchaniu się nie kończy.

*****

Singiel “Toń” nie znalazł się na premierowym albumie sskjegg. To odrębny utwór wydany w ramach projektu My Name Is New. Najnowszy album artystki “(m)ała” oraz singiel “Toń” dostępne są w serwisach cyfrowych.

SSKJEGG

Facebook: https://www.facebook.com/sskjegg/

Instagram: https://www.instagram.com/sskjegg_official/

“Toń” dostępne w muzycznych serwisach cyfrowych: https://KayaxMusic.lnk.to/Ton

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply