Jay Hofman powraca z utworem “Delekta”

“Delekta” to premierowy utwór Jaya Hofmana, polskiego muzyka mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Piosenka zapowiada nową płytę, nad którą wokalista obecnie pracuje.

“Delekta jest trochę taką mieszanką słowną, prawiącą o tym jak to czasem chcielibyśmy sięgnąć po te nasze marzenia, ale różne ogólnoprzyjęte normy nam w tym trochę przeszkadzają. Symbolem tych marzeń w teledysku są słodkości, z którymi bawią się Polscy (i nie tylko) aktorzy w kwarantannie. Dużo emocji i stresu, gdy się sami powstrzymujemy, ale kiedy się skusimy wychodzi na to, ze nawet może być fajnie.” – Jay Hofman

Za produkcję odpowiedzialny jest Sean Redmond z Ethos Music, z którym wokalista współpracował wcześniej nad pierwszymi dwoma albumami.

fot. materiały prasowe

Piosenka utrzymana jest w stylu alternatywnego popu. Taki klimat towarzyszył artyście podczas wystąpień w Los Angeles.

Jay Hofman to tekściarz i piosenkarz pochodzenia polskiego działający na rynku muzycznym od 2012 roku. Wtedy pojawił się jego album “Avant Garde” utrzymany w stylu britrock/big band (inspirowany stylem Amy Winehouse, Beirut, The Libertines czy Arctic Monkeys). Album promowały dwa single: “Easy To Say” oraz “Janusz”. Jay koncertował z tym materiałem głównie na Wyspach Brytyjskich, gdzie obecnie mieszka.

W 2015 roku ukazał się jego drugi album “The Modern Vintage”, za którego produkcję odpowiedzialny był producent Sean Redmond z Ethos Music a słowa do wszystkich piosenek tak jak w przypadku pierwszego projektu odpowiedzialny był sam Jay.

Album promowany był w trakcie festiwali na Wyspach Kanaryjskich oraz w Wielkiej Brytanii, singlami: “Hard Enough”, “Lightbulbs” oraz tytułowym “The Modern Vintage”. Projekt jest mieszanką rocka i syntetycznej alternatywy.

W tym też roku Jay wystąpił w musicalu “Kobieta Pracująca” w Warszawie pod dyrekcja reżyserki Magdaleny Rutkowskiej.

W 2017 roku Jay przeniósł muzyczny szlak do Los Angeles, gdzie zostały wydał single: “Paradise Cove” (2017) oraz “Spirits” (2018), promowane przez koncerty w Kalifornii. Oba single wyprodukowane zostały przez Joshuę Davenport’a.

Obecnie Jay pracuje nad materiałem na polski album, czego zwiastunem jest premierowy singiel “Delekta”.

Słuchaj Jaya na platformach cyfrowych: https://open.spotify.com/artist/4WWuKUayc9e9IQm8cAV72x

 

Leave a Reply