Mąż i jego drugi autorski singiel “Papieros”

“Papieros” to już druga propozycja Sebastiana Mnicha, czyli Męża. Po dobrze przyjętej piosence “Nie musisz”, muzyk znany z wielu projektów zapowiada pierwszą autorską płytę.

Mąż to solowy projekt Sebastiana Mnicha, autora muzyki i tekstów. Mnich do tej pory kojarzony był przede wszystkim jako perkusista, grał m.in. w takich zespołach jak KSU, Personel, współtworzył też zespół Totentanz.

Mąż to projekt eklektyczny, utwory mają przeróżny charakter formalny, a jednak tworzą spójną, osobistą opowieść o mężczyźnie tuż po czterdziestce, który bez megalomanii opowiada o swoich emocjach, uczuciach i codzienności.

fot. Bartosz Połeć

Czy papieros może być przyjacielem? Czy z nałogiem można skończyć? Jakie rozwiązanie ma ta historia? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w nowym, na swój sposób porywającym utworze “Papieros”. Mąż okazuje się świetnym obserwatorem rzeczywistości, co umiejętnie zapisuje w muzyce i słowach. A te przechodzą przez pryzmat jego własnych doświadczeń. W porównaniu z poprzednią propozycją “Nie musisz”, tym razem mamy do czynienia z bardziej porywającym utworem, w którym artysta prezentuje się jako spostrzegawczy komentator, ale też świetny kompozytor (utwór powstał we współpracy z Leszkiem Łuszczem). Omijając czytelne gatunki muzyczne, Mąż zbliża się w stronę melodyjnej pop alternatywy. Jest w tym namiastka autorskiego artyzmu z bardziej rozrywkowym wydźwiękiem. Nieźle. Drugi singiel i kolejne pozytywne zaskoczenie.

*****

Mnich odsłania przed słuchaczami co mu w  duszy gra, dając swojemu projektowi prostą i zaskakującą nazwę –  Mąż. Trwają prace nad debiutancką płytą. W niektórych utworach Męża wystąpią zaproszeni goście. W pierwszym z nich  „Nie musisz”, który miał premierę 28 marca 2020 w radiowej Trójce, gościnnie na fortepianie zagrał pianista Daniel Grupa.

Kolejną propozycją Męża jest utwór „Papieros”, do którego klip stworzyła krakowska artystka Justyna Peller-Szałańska. Ołówek, pisaki, silikon, plastelina, sztuczna krew i pakiet Adobe, to jest to co lubi najbardziej. Artystka pochodzi z Krakowa, a od 15 lat związana jest także z Lubaczowem.

Za mix i master piosenek „Papieros” oraz „Nie musisz” odpowiada Leszek Łuszcz.

Muzyka – Mąż
Słowa – Mąż
Produkcja – Mąż, Leszek Łuszcz
Mix/master – Leszek Łuszcz
Mąż – wokal, perkusja, klawisze
Leszek Łuszcz – bas, gitary

 

fot. kadr z teledysku

Jedna odpowiedź do “Mąż i jego drugi autorski singiel “Papieros””

Leave a Reply