Marcin Patrzałek – klasyczny instrumentalista prezentuje singiel “Moonlight Sonata”

Marcin Patrzałek przedstawia pierwszy singiel. Jest nim słynna sonata „księżycowa” Ludwiga van Beethovena.

O tym 19-latku Simon Cowell (ojciec chrzestny sukcesu One Direction, czy Little Mix) powiedział, że pokazuje po co stworzono gitarę. Marcin Patrzałek to muzyk obdarzony dynamiczną i olśniewającą wirtuozerią, a także unikalnym perkusyjnym stylem. Wykazuje niesamowitą pomysłowość jako aranżer i producent w wielu stylach i gatunkach. Nic więc dziwnego, że Sony Music Masterworks podpisało kontrakt z młodym polskim gitarzystą.

fot. materiały prasowe

26 czerwca ukazał się długo wyczekiwany, pierwszy singiel artysty nagrany w tej wytwórni. 19-letnia gwiazda gitary wydała własną innowacyjną aranżację pierwszej i trzeciej części słynnej sonaty „księżycowej” Beethovena.

Kolejne odsłony premierowego materiału usłyszymy jeszcze w tym roku. Obejmować będą szereg kompozycji własnych oraz aranżacje ulubionych dzieł muzyki klasycznej.

Marcin  zyskał popularność po wygraniu IX edycji polskiego talent show „Must Be the Music” (2015), a następnie włoskiego „Te Si Que Vales” (2018). Urzekł także publiczność telewizyjną, liczącą ponad10 milionów widzów w USA, docierając do półfinałów „America’s Got Talent”.

Jego nagrania zgarniają ponad 100 milionów wyświetleń online, Szczególną popularnością cieszy się jego solowa wersja

V Symfonii Beethovena. Inne ulubione przez fanów filmiki to jego wersja „Toxicity” zespołu System of a Down,  „Shape of You” Eda Sheerana oraz liczne kompozycje własne.

Urodzony w 2000 roku w Kielcach, Marcin rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 10 lat. Dwa lata później rozpoczął naukę technik flamenco pod kierunkiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany. Następnie zanurzył się w świecie perkusyjnego fingerstyle (wykorzystując cały instrument w nieoczekiwany i innowacyjny sposób) i rozwinął unikalny styl i brzmienie, które mimo młodego wieku, przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie.

 

Leave a Reply