KingPaw i premierowa płyta “TABU”

KingPaw, znany z singla “Pawarotti” (2016), wydał pod koniec lutego 2020 nową płytę. “TABU”, bo taki nosi tytuł, to kolejny rozdział w twórczości artysty.

“Tworząc materiał nie dbam o to, czy będzie on dla kogoś ciekawy, przełomowy, czy spektakularny. To nie Dragons’ Den. Sam fakt tworzenia, możliwość opowiedzenia pewnych historii i tego, co się z nimi wiąże są dla mnie satysfakcjonujące. Jeśli komuś to się spodoba, a co ważniejsze – w jakiś sposób może się z tym utożsamić – będę bardziej niż zadowolony.” – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne

 

KINGPAW (właśc. Kuba Paw) to raper, instrumentalista, autor tekstów, przedsiębiorca. Kuba rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 11 lat. Jako wiodący instrument wybrał saksofon, a 2 lata później zaczął uczyć się również gry na fortepianie. Po tym, gdy został absolwentem I stopnia PSM w Dąbrowie Górniczej, postanowił kontynuować edukację muzyczną. Z uwagi na dobre wyniki i wyróżnienia z konkursach muzycznych dostał się do II stopnia PSM w Sosnowcu. Tam zaczął rozwijać się nie tylko jako solista, ale również w zespołach muzycznych i orkiestrach. W tym okresie, a dokładnie w wieku 15 lat, zaczął zarabiać pierwsze pieniądze dzięki muzyce, a także nagrał swój pierwszy album z muzyką orkiestrową w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Po ukończeniu V LO w Dąbrowie Górniczej, podjął decyzję o przeprowadzce do Krakowa. Rozpoczął studia na Akademii Górniczo-Hutniczej, a po roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, której został absolwentem. Na trzecim roku studiów, wraz ze swoim przyjacielem ze szkolnej ławki, założył również firmę, którą prowadzi do teraz.

W 2016 roku podjął decyzję o powrocie do tworzenia muzyki. Wtedy też światło dzienne ujrzały jego pierwsze utwory. W tym czasie zaczęły również powstawać teksty do pierwszego albumu „TABU”, który finalnie pojawił się w lutym 2020 roku.

Tracklista albumu “TABU”:

1. JINX (prod. SecretRank);
2. N/N;
3. EXODUS (prod. soSpecial);
4. PAWAROTTI;
5. WIATR W KLATCE;
6. BUDDA;
7. SAM (feat. Kristoff)

KingPaw – “TABU” [RECENZJA]

Album KingPaw “TABU”:

KINGPAW na FB: https://www.facebook.com/kingpavv

KINGPAW na IG: https://www.instagram.com/kingpaw

 

Leave a Reply